HaberlerGündemBağlar Belediyesi kar yağışı nedeniyle olası olumsuzluklara karşı çalışmalara başladı

Bağlar Belediyesi kar yağışı nedeniyle olası olumsuzluklara karşı çalışmalara başladı

​Bağlar belediyesi ekipleri, Diyarbakır'da etkili olan kar yağışıyla birlikte kar temizleme ve yol açma çalışmalarına başladı.

Bağlar Belediyesi kar yağışı nedeniyle olası olumsuzluklara karşı çalışmalara başladı

Diyarbakır'da gece saatlerinde başlayan kar yağışı sabaha doğru etkisini artırdı.

Diyarbakır merkez Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ilçe merkezinde 9 kar küreme aracı eşliğinde cadde ve sokakları temizlediklerini, aldıkları tedbirlerle kırsal yerleşim bölgelerinde ulaşımın aksamamasını sağladıklarını belirtti.

Ekiplerle beraber sahaya inen Beyoğlu, çalışmaları denetleyerek trafiğe çıkan araç sürücüleri ve yolcularla sohbet etti.

Bağlar Belediyesinin kırsalda bulunan Karacadağ bölgesinde yer alan yerleşim yerlerinde yolların kapanmaması için tedbir aldığı kaydedildi.

"Kısa süreliğine kapanan yollar yeniden ulaşıma açıldı"

Beyoğlu'nun talimatıyla gece saatlerinde kırsal kesimlere gönderilen iş makineleri ve araçlar, kar temizleme çalışmalarında bulundukları Çiftlik, Ağaçgeçit ve Batı Çanakçı mahalleleri ile bağlı mezralarda gerçekleştirilen çalışmalarla kısa süreliğine kapanan yolları yeniden ulaşma açtı.

Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için gerekli önlemleri aldıklarını belirten Beyoğlu, ekiplerin sahada hazır durumda olmaya devam edeceğini söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Bitlis'te 83 düzensiz göçmen yakalandıBitlis'te 83 düzensiz göçmen yakalandıTürkiye genelinde av sezonu kapandıTürkiye genelinde av sezonu kapandıBitlis'te düşen helikopterin enkaz kaldırma çalışması tamamlandıBitlis'te düşen helikopterin enkaz kaldırma çalışması tamamlandıSağlık Bakanı Koca Kılıçdaroğlu’nun aşı iddialarına cevap verdiSağlık Bakanı Koca Kılıçdaroğlu’nun aşı iddialarına cevap verdiTürkiye'de 64 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiTürkiye'de 64 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
SIRADAKİ HABER