HaberlerGündemBağımlılıkla mücadele toplantısı Vali Hacıbektaşoğlu başkanlığında yapıldı

Bağımlılıkla mücadele toplantısı Vali Hacıbektaşoğlu başkanlığında yapıldı

Siirt’te Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Osman Hacıbektaşoğlu başkanlığında yapıldı.

Bağımlılıkla mücadele toplantısı Vali Hacıbektaşoğlu başkanlığında yapıldı

Bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası iş birliğini sağlamak, madde bağımlığı ile mücadele konusunda yapılacak faaliyetleri belirlemek ve alınacak kararları uygulamak amacıyla, Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Valilik Konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda, kurulun bir önceki dönem yaptığı çalışmalar değerlendirilip bundan sonra yapılacak faaliyetler belirlendi.

Bağımlılıkla mücadele ile ilgili yürütülen projeler ve 2021 yılı içerisinde yapılması planlanan çalışmalar, slaytlar eşliğinde katılımcılara sunuldu.

Toplantıda; bağımlılıkla mücadele kapsamında Kent Güvenlik Sistemine, okul kamera sistemlerinin entegre edilmesi ve kamera sistemi olmayan riskli bölgelerdeki okullarda ivedilikle teminin sağlanması, metruk binaların Siirt Belediyesi tarafından yıkımına devam edilmesi, kurumlar arası koordinasyon ve işbirliğinin geliştirilmesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitimlerin artırılması, İl Müftülüğü tarafından da Teknoloji bağımlılığı, uyuşturucu ve madde bağımlılığının zararları ve yasadışı bahis oyunlarının zararları konularında vaazlarda yer verilmesi kararlaştırıldı.

Uyuşturucuyla mücadelede üstün gayret gösteren kolluk kuvvetleri ve ilgili kuruluşlara teşekkür eden Vali Hacıbektaşoğlu, “Bağımlıkla mücadeleye ilişkin hazırlanan eylem planları ilgili kurumlarımız tarafından uygulanmaya kararlılıkla devam edilmektedir. “ dedi.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı, gençlerimizi bağımlılıktan korumak ve kurtarmak için ilgili kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile birlikte toplumun tüm kesimlerinin seferber olması gerektiğini vurgulayan Vali Hacıbektaşoğlu, 2021 yılında da uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele çalışmalarının aynı kararlılıkla sürdürüleceğini sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER