HaberlerGündemBafra"da geleneksel bayram yemeği devam ediyor

Bafra"da geleneksel bayram yemeği devam ediyor

Samsun’un Bafra ilçesinde Bafra Lokantacılar Odası Başkanı Doğan Karafazlıoğlu’nun yaklaşık 20 yıldır geleneksel hale getirdiği bayram yemeğinde yemekler yenildi, dualar edildi.

Bafra"da geleneksel bayram yemeği devam ediyor
Samsun’un Bafra ilçesinde Bafra Lokantacılar Odası Başkanı Doğan Karafazlıoğlu’nun yaklaşık 20 yıldır geleneksel hale getirdiği bayram yemeğinde yemekler yenildi, dualar edildi.

    Karafazlıoğlu’nun kendi lokantasının önünde bulunan yol üzerine kurulan masalara yerleşen davetli ve yoldan geçenlerin katıldığı yemekte bu yıl Merhum Komiser Naci Demiralp da unutulmadı.
    
    Yemek hakkında bir açıklama yapan Karafazlıoğlu, "Bundan yaklaşık 20 yıl önce arkadaşların teşviki ile bu tür ramazan ayı içinde iftar ve sonrası bayramlarda bayram yemeği vermeye başladım. İlk yıl az olan katılım ilerleyen zamanlarda yollara kadar taştı. Edile her dua bizlere azim verdi. Bu yılki yemeğimizde ise 11 yıl Bafra`da görev yapan Çarşı Karakolu Amiri iken 2. şark görevi olarak Bayburt`un Demirözü ilçesine tayin olan ve 2 yıldır Demirözü İlçe Emniyet Amiri olarak görev yaparken 2013 tarihinde vefat eden can dostumuz, ağabey olarak kabul ettiğimiz Ali Naci Demiral görevi başında kalp krizi geçirerek ölmüştü.Bafra’da küçük büyük herkes tarafından sevilen ve Bafra’nın Naci Babası olarak bilinen Naci Demiral’ın ölüm haberi Bafra`da büyük üzüntü ile karşılanmıştı. Bizde hem onun ruhuna hem de tüm ölmüşlerimizin ruhları için Yıldız Camii İmam-Hatibi Ayhan Duman hocamız tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Dualar edildi. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Pervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldıPervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldıİş yerinden para kasasını çalan kişi eski çalışan çıktıİş yerinden para kasasını çalan kişi eski çalışan çıktıİletişim Başkanı Altun, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları telin ettiİletişim Başkanı Altun, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları telin ettiHafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'ncisi başladıHafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'ncisi başladıAdalet Bakanı Gül, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları kınadıAdalet Bakanı Gül, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları kınadı
SIRADAKİ HABER