HaberlerGündemBafra Belediyesi'nden şehide vefa

Bafra Belediyesi'nden şehide vefa

Geçen yıl Bingöl kırsalında şehit olan jandarma er Savaş Topal'ın adı Bafra Belediye Meclisi kararıyla Emirefendi Mahallesi'nde evinin bulunduğu sokağa verildi.

Bafra Belediyesi'nden şehide vefa
Geçen yıl Bingöl kırsalında şehit olan jandarma er Savaş Topal'ın adı Bafra Belediye Meclisi kararıyla Emirefendi Mahallesi'nde evinin bulunduğu sokağa verildi.

Bafra Belediyesi tarafından şehidin evinin bulunduğu sokağa isminin verilmesi nedeniyle tören düzenlendi. Törene; AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, Bafra Kaymakamı Ali Katırcı, Bafra Garnizon Komutanı Jnd.Yzb.,İlhan Güngör, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Askerlik Şube Başkanı Serkan Savaş, Bafra İlçe Jandarma Merkez Karakol Komutanı Üstteğmen Volkan Yıldırım, Bafra Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mümine Ersin ve sivil toplum örgütü üyeleri katıldı.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, törende yaptığı konuşmada,''Bugün burada şehidimize ve onu yetiştirerek bu kutsal topraklar uğruna vatana hediye eden bu saygıdeğer ailemize karşı Türk milletinin ve Baframızın şükranlarını ve saygılarını manevi olarak arz edebilmek arzusuyla, Emirefendi Mahallesi Cemiyet 5 olan bu sokağın adını, belediye meclisimizin oy birliği ile aldığı kararla,"Şehit Savaş Topal" olarak değiştirdik." dedi.

Bafra Kaymakamı Ali Katırcı ise sokağa şehidin isminin verilmesiyle bir vefayı yerine getirdiklerini vurguladı.

Bafra İlçe Müftüsü Burhan Keleş'in duası ile birlikte Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Şehit Jnd.Er.Savaş Topal'ın babası Halil Topal ve annesi Emire Topal'a Türk bayrağı ve Kuran-ı Kerim'i öperek teslim etti

Sokağa tabelayı ise şehitin babası Halil Topal taktı. Anı resminin çekilmesinden sonra tören sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER