HaberlerGündemBaba ve oğlunu öldüren 2 IŞİD mensubu yakalandı

Baba ve oğlunu öldüren 2 IŞİD mensubu yakalandı

Suriye'nin El Bab kentinde yerel kolluk birimi görevlisi ve oğlunun silahlı saldırıda öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonla gözaltına alınan DEAŞ mensubu 2 kişi tutuklandı.

Baba ve oğlunu öldüren 2 IŞİD mensubu yakalandı

Gaziantep Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, valilik koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen El Bab kentinde 17 Şubat'ta An Naser Mahallesi Korniş Caddesinde uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen silahlı saldırıda, El Bab Emniyet Müdürlüğü emrinde görevli yerel kolluk personeli ile 7 yaşındaki oğlunun öldüğü belirtildi.

Açıklamada, “Olayın ardından yerel kolluk birimlerince yapılan detaylı araştırma ve incelemeler kapsamında 7 Mart 2021 günü saat 06.00 sıralarında icra edilen operasyonda DEAŞ silahlı terör örgütü mensubu M.H.H. ve H.M. isimli 2 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak şüpheli şahıslar 8 Mart 2021 günü saat 15.00 sıralarında çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak El Bab Cezaevine teslim edilmişlerdir.” denildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER