HaberlerGündemAzeri Sultanova, "Gönül Yarası" İle Mest Etti

Azeri Sultanova, "Gönül Yarası" İle Mest Etti

Uluslararası Dil ve Kültür Festivali için Bursa'ya gelen öğrenciler Vali Şahabettin Harput'u ziyaret etti. Ziyaret esnasında öğrencilerin seslendirdiği şarkılar ile Vali Harput mest oldu.

Azeri Sultanova, "Gönül Yarası" İle Mest Etti
Uluslararası Dil ve Kültür Festivali için Bursa'ya gelen öğrenciler Vali Şahabettin Harput'u ziyaret etti. Ziyaret esnasında öğrencilerin seslendirdiği şarkılar ile Vali Harput mest oldu.

Bursa Atatürk Stadyumunda düzenlenecek olan 11. Uluslararası Dil ve Kültür Festivali'nde hünerlerini sergileyecek olan öğrencilerden Tanzanyalı Munir Abdu Tmabit, Azerbaycanlı Sema Sultanova, Kazakistanlı Amina Aman ve Kenyalı Said Osman Bursa Valisi Şahabettin Harput’u ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti diye getiren Harput, Türkçenin dünya dili olması adına bütün asırların ötesinde güzel bir hizmetin 11 yılının kutlandığını ifade etti.

Harput, "Ülkemizin ve milletimizin hem dili hem kültürü hem medeniyetini tanıtmış oluyoruz. Medeniyetin temeli ise sevgi, barış, dostluk, paylaşmak, sevmek ve insanlıktır. Bu 140 ülkede bu okullar, medeniyetimizin bu güzelliklerini bütün asaleti ile bu ülkelere gösteriyor. Bu ülkeler ile geleceğe dönük sarsılmaz köprü kurmuş oluyoruz. Dünya bu çocuklar ile daha büyüyecek ve daha mutlu, daha güvenli, savaşların olmadığı acıların yaşanmadığı dünya kurulacak" dedi.

Türkiye'nin dünyada en güzel ülke olduğunu dile getiren öğrenciler ise, dünyada savaşın olmamasını ve olimpiyat tüm dünyaya dağılmasını dilediler.

Vali Harput, Azerbaycanlı Sultanova'nın 'Gönül yarası' türküsü ile duygulandığını ifade ederken, Tanzanyalı Tmabit'in 'Dudu dudu' şarkıyla ise, oturduğu yerden kalkıp oynayacak kadar hoş yorumladığını söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Malatya Havalimanı terminal binasının temeli 6 Şubat’ta atılacakMalatya Havalimanı terminal binasının temeli 6 Şubat’ta atılacakKırsal mahallede çok amaçlı caminin temeli atıldıKırsal mahallede çok amaçlı caminin temeli atıldıResmî Gazete nedir?Resmî Gazete nedir? Peygamber Sevdalıları Avrupa’da artan İslam düşmanlığına karşı sempozyum düzenleyecekPeygamber Sevdalıları Avrupa’da artan İslam düşmanlığına karşı sempozyum düzenleyecekCovid-19 salgını sürecinde kapanan işyerlerinin vergi ödemeleri ertelendiCovid-19 salgını sürecinde kapanan işyerlerinin vergi ödemeleri ertelendi
SIRADAKİ HABER