HaberlerGündemAzerbaycan Eğitim Müsteşarı Belediye Başkanı Ok'u Ziyaret Etti

Azerbaycan Eğitim Müsteşarı Belediye Başkanı Ok'u Ziyaret Etti

Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç.Dr. Necibe Nesibova, Belediye Başkanı İsmail Ok’u makamında ziyaret etti.

Azerbaycan Eğitim Müsteşarı Belediye Başkanı Ok'u Ziyaret Etti
Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç.Dr. Necibe Nesibova, Belediye Başkanı İsmail Ok’u makamında ziyaret etti.

Türkiye'de ve Balıkesir'de eğitim gören Azerbaycanlı öğrencilerin sorunlarıyla yakından ilgilenmek ve problemlerin çözümüne yardımcı olmak amacıyla bir dizi inceleme gezisine çıktığını belirten Azeri müsteşar Necibe Nesibova, Balıkesir’de olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Burada öğrenim gören Azerbaycanlı gençlerle görüştüğünü anlatan Nesibova, özellikle öğrencilerden Balıkesir Belediyesi’nin hizmetleri hakkında övgüler duyduğunu ve bu nedenle Belediye Başkanı İsmail Ok’a bir nezaket ziyaretinde bulunduğunu söyledi. Aynı soydan ve aynı inançtan gelen iki ülkenin mensupları olarak Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin memnuniyet verici düzeyde olduğunu belirten Nesibova, iki ülke arasındaki iyi ilişkilerin aratarak devam edeceğini ve bölge barışına kalıcı katkılar sağlayacağını bildirdi. Belediye Başkanı İsmail Ok da, kendisine yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, her iki ülkenin derin tarihi bağlarla birbirine bağlı olduğunu ifade etti. Balıkesir Belediyesi olarak öğrencilere ayrı bir önem verdiklerini belirten Başkan Ok, hiçbir ayrım yapmadan hizmet verdiklerini kaydetti. Balıkesir Belediyesi’nin hizmetlerinden de kısaca bahseden Ok, Belediyenin özellikle üniversite öğrencilerine yönelik sürdürdüğü hizmetlerinden örnekler verdi.

Başkan Ok, ziyaretin sonunda Azerbaycanlı konuğuna bir Saat Kulesi maketi hediye ederken Nesibova da Başkan Ok’a ülkesinin anıtsal yapılarından biri olan, Kız Kalesi’ni sembolize eden bir minyatür halı hediye etti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER