HaberlerGündemAzerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim’den Mardin Valisi Demirtaş’a ziyaret

Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim’den Mardin Valisi Demirtaş’a ziyaret

Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim’den Mardin Valisi Demirtaş’a ziyaret

Hazar İbrahim’i Mardin valiliği girişinde karşılayan Vali Demirtaş, ardından beraber şeref defterini imzaladı.

Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Vali Demirtaş’a Karabağ Zaferinin anısına hem Türkiye Cumhuriyeti hem de Azerbaycan Cumhuriyetinin bayraklarının olduğu forma ve pul hediye etti.

Daha sonra Valilik makamına çıkan Vali Demirtaş ve Hazar İbrahim iki ülkenin dayanışmasına dikkat çekti.

Vali Demirtaş, konuşmasının devamında yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgınına dikkat çekerek, “Dünyayı etkisi altına alan bu salgından herkes gibi bizlerde etkilendik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanlığımızın büyük gayretleri ile büyük aşama kat ettik. Mardin bir turizm kenti. İlimiz yıl içerisinde 3-5 milyona yakın yerli ve yabancı turist ağırlıyor. Hem Valiliğimiz hem de Büyükşehir Belediyemizin tüm birimlerinin tek gayreti Mardinli vatandaşlarımızın memnuniyetidir.” diye konuştu.

Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim de “Kardeş ülke Türkiye’ye ülkem adına teşekkürlerimi sunuyorum. Cumhurbaşkanlarımızın dayanışması tüm dünyada örnek teşkil ediyor. Azerbaycan olarak Türkiye Cumhuriyeti’ne minnettarız.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER