HaberlerGündemAyvalık"ta Chp"liler Yoksul Ailelere Yardım Elini Uzatıyor

Ayvalık"ta Chp"liler Yoksul Ailelere Yardım Elini Uzatıyor

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, CHP Parti Okulu üyesi bir gurup partili ilçede ekonomik anlamda zor durumda bulunan Cebe ailesinin yardımına koştu.

Ayvalık"ta Chp"liler Yoksul Ailelere Yardım Elini Uzatıyor
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, CHP Parti Okulu üyesi bir gurup partili ilçede ekonomik anlamda zor durumda bulunan Cebe ailesinin yardımına koştu.

Ayvalık’ta, yakalandığı şeker hastalığı nedeniyle 12 yaşındayken önce sağ gözünü kaybeden ve geçtiğimiz aylarda da aynı hastalık nedeniyle sağ bacağının kesildiği 48 yaşındaki Sadullah Cebe ile yüzde 93 engelli annesi Meliha Cebe’nin varlığından haberdar olan CHP’liler, ihtiyaç sahibi ailenin yardımına koştu. CHP’nin Türkiye genelindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik süren ‘Sende Elini Uzat’ kampanyası dahilinde, ilçede muhtarlar aracılığıyla belirlenen ihtşyaç sahiplerine yönelik hummalı bir çalışma yürüten partililerin bu kapsamda; Proje danışmanı Yüksel Kalkan öncülüğünde, CHP Parti Okulu Üyeleri; Ahmet Toker, Fırat Yıldız, Hatice Cumhur, Zuhal Özcura, Meral Gürel tarafından Cebe ailesine verdikleri destek takdirle karşılandı.

Devletten; 2022 Sayılı Yaşlılık ve Engellilik yardımı alan ve kendisine baktığı için de kendisi gibi engelli olan annesine bağlanan bakıcı aylığı ile geçinmeye çalışan ailenin güç koşullarda hayatlarını sürdükleri gözlendi.

CHPLİLER İLÇE GENELİNDE YARDIM ÇALIŞMALARINI HUMMALI BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRÜYOR

Evlerinin kira olduğu öğrenilen Cebe ailesinin oldukça güç durumda olduğunu duyar duymaz söz konusu ailenin yardımına koşan CHP’lilerin, sürekli yatağa mahkum olan Sadullah Cebe’ye bir yatak ve evin eksik olan bir çok eşyasını da temin ettikleri öğrenildi. Bu yardımların yanı sıra yiyecek ve ekonomik yardımlarla da Cebe ailesine destek veren CHP’lilerin, ilçe genelindeki belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere bu tür yardımları sık aralıklarla sürdürdükleri de gelen bilgiler arasında.

Ayvalık CHP Parti Okulu üyesi ve Proje Danışmanı Yüksel Kalkan, ilçedeki muhtarlarla koordineli olarakl başlattıkları çalışmalarda tespit ettikleri gerçekten ihtiyaç sahibi vatandaşlarla ailelere yönelik çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, yaptıkları yardımların siyasi bir beklenti olmaksızın her şeyden önce vicdani sorumlulukları adına yaptıklarını ve bunun mutluluğunu taşıdıklarını belirtti.

İLGİLİ HABERLER

​Bir âlim daha Hakk'a yürüdü​Bir âlim daha Hakk'a yürüdüSiirt Belediyesi engelli aracı şarj istasyonlarını onardıSiirt Belediyesi engelli aracı şarj istasyonlarını onardıMalatya'da çeşitli suçlardan 30 kişi yakalandıMalatya'da çeşitli suçlardan 30 kişi yakalandıPalu'da tren rayına yuvarlanan kayalar zamanında fark edildiPalu'da tren rayına yuvarlanan kayalar zamanında fark edildiFacebook, Türkiye'ye temsilci atama kararı aldıFacebook, Türkiye'ye temsilci atama kararı aldı
SIRADAKİ HABER