HaberlerGündemAYM, HPD iddianamesini Yargıtay'a iade etti

AYM, HPD iddianamesini Yargıtay'a iade etti

Anayasa Mahkemesi (AYM), HDP’nin kapatılması istemiyle ilgili iddianameyi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na iade etti.

AYM, HPD iddianamesini Yargıtay'a iade etti

AYM, HDP’nin kapatılması istemiyle açılan davada, usulde eksiklik olduğu gerekçesiyle iddianameyi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına iade etti.

AYM raportörü, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın HDP’ye kapatma talep edilen iddianamesinin ilk incelemesine ilişkin raporunu tamamlayarak dün AYM heyetine sunmuştu.  Raportör usuli eksikliklerin giderilmesi için iddianamenin iadesini istemişti.

Bu kararın ardından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığın, eksikleri tamamlayarak iddianameyi Anayasa Mahkemesine tekrar sunacak ve yeniden ilk inceleme yapılacak.

Genel Kurul, daha sonra belirlenecek bir günde tekrar toplanarak iddianamenin kabul edilip edilmediğine karar verecek.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER