HaberlerGündemAyasofya Camii'nde Regaip Gecesi ihya edildi

Ayasofya Camii'nde Regaip Gecesi ihya edildi

86 yıl aradan sonra ibadete açılan Ayasofya-ı Kebir Camii Şerifi'nde ihya edilen Regaip Gecesinde eller semaya açıldı.

Ayasofya Camii'nde Regaip Gecesi ihya edildi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın yatsı namazını kıldırmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Müftüsü Mehmet Emin Maşalı, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından mevlithanlar tarafından okunan kasideler vatandaşların duygulu anlar yaşamasına vesile oldu.

Programda konuşan Diyanet işleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, rahmet ve bereketin bolca ihsan edildiği Regaip gecesine varmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Erbaş, "Fatih Sultan Mehmet Han'ın yadigârı Ayasofya-ı Kebir Camii Şerif'inden, Akşemsettin Hazretlerinin kürsüsünden camisinden sizleri selamlıyorum. Regaip gecesi tüm rağbetimizin Allah'a yöneltmemizi, inancımızı ve arzularımızı gözden geçirmemizi bize hatırlatır. İnsanın değeri arzu ettiklerinde gizlidir. Arzularımız, yönelişimiz neye ise yönelişimiz onadır. İnsanın rağbet ettiği şeyler Allah katındaki kıymetini gösterir. Neye rağbet ederse kıymeti de ona göredir. Arzu ve isteklerimiz aynı zamanda istikametimizi belirler. Onun için Fatiha suresinde hidayet edenlerin yoluna yöneltmesi için Allah'a duada bulunuyoruz. İnşallah Allah'u tela bizi, çocuklarımızı, neslimizi doğru yola, hidayete erdirir. Bu geceyi bize sunulmuş son fırsat olarak bilip hayatımızı, istikametimizi detaylı bir muhasebeye tutalım." dedi.

Gecenin sonunda topluca dua edildi.  

İLGİLİ HABERLER

İlim Yayma Cemiyeti’nde Mehmet Emin Arslan dönemiİlim Yayma Cemiyeti’nde Mehmet Emin Arslan dönemiEsnaf normalleşme sürecinin devam edebilmesi için kurallara uyulmasını istiyorEsnaf normalleşme sürecinin devam edebilmesi için kurallara uyulmasını istiyorMSB: 2 PKK/YPG’li etkisiz hale getirildiMSB: 2 PKK/YPG’li etkisiz hale getirildiSamsun'da kızının önünde eski eşini darbeden kişi tutuklandıSamsun'da kızının önünde eski eşini darbeden kişi tutuklandıCovid-19 kurallarını ihlal eden 214 kişiye para cezasıCovid-19 kurallarını ihlal eden 214 kişiye para cezası
SIRADAKİ HABER