HaberlerGündemAvrupa Yetim Eli ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıttı

Avrupa Yetim Eli ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıttı

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, yardım çalışmaları kapsamında Batman’da maddi durumu iyi olmayan öğrencilere tablet yardımında bulundu.

Avrupa Yetim Eli ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıttı

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, yardım çalışmaları kapsamında Türkiye'deki faaliyetlerine devam ediyor.

Avrupa Yetim Eli, pandemi nedeniyle kıt imkânlarla uzaktan eğitime devam eden ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet yardımında bulundu.

Avrupa Yetim Eli Gönüllüsü Fadlullah Çelik, yaptığı açıklamada, Batman Umut Kervanı aracılığıyla 75 ihtiyaç sahibi öğrenciye tablet yardımında bulunduklarını söyledi.

Eğitimlerinden mahrum kalan çok sayıda öğrencinin bulunduğunu belirten Çelik, “Avrupa Yetim Eli Derneği, öğrencilerin eğitim çalışmalarının aksamaması için bu kapsamda da yardım faaliyeti yürütüyor. Pandemi sürecinden dolayı temel bir ihtiyaç olan eğitim artık online şeklinde gerçekleştiriliyor. Bundan dolayı eğitimlerinden mahrum kalan öğrencilerimiz maalesef epey var. Bu ihtiyacı bir nebzede olsa gidermek adına Avrupa Yetim Eli Derneği olarak 75 öğrencimize tablet dağıtımını gerçekleştirdik. İnşallah öğrencilerimizin eğitimlerine katkı sunmuş olduk.” diye konuştu.

Konuşmasında hayırseverlere çağrıda bulunan Çelik, “Buradan hayırseverlere çağrıda bulunuyoruz: Eğitim temel bir ihtiyaçtır. Bu eğitime destek vermelerini, ihtiyaç sahibi öğrencilerin ihtiyacını karşılamaya çağırıyoruz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER