HaberlerGündemAskıda Saksı Projesi Hayata Geçiyor

Askıda Saksı Projesi Hayata Geçiyor

Bilecik Belediye Başkanlığı, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak hazırlanan “Askıda Saksı” projesini hayata geçiyor.

Askıda Saksı Projesi Hayata Geçiyor
Bilecik Belediye Başkanlığı, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak hazırlanan “Askıda Saksı” projesini hayata geçiyor.

Proje kapsamında Bilecik’te ilköğretim okullarında okuyan öğrenciler kişisel becerilerini arttırmak amacıyla makrame saksılarda yetiştirecekleri mevsim çiçeklerini Bilecik Belediye Başkanlığının destekleri ile 2. Jandarma Tugay Komutanlığının ön bölümünde bulunan sur şeklindeki duvara yerleştirecek. Konu ile ilgili açıklama yapan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı “Şehrimizin, şehircilik, estetik anlayışına uygun, çevreci bir yaklaşımla daha yaşanabilir, daha yeşil bir hale getirme çalışmalarımız her gün artan bir iştiyakla sürdürülmektedir. Bu bağlamda halkımızın fikir, görüş ve düşüncelerinden de istifade etmekte, yürütmekte olduğumuz projelerde de katkı ve katılımlarından büyük memnuniyet duymaktayız. Bu bağlamda; hayata geçirmeyi tasarladığımız, “Askıda Saksı” projesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilköğretim öğrencilerinin kişisel becerilerini arttırma, bireysel ve sosyal sorumluluklara ortak olma, paylaşma, yardımlaşma ve sahip çıkma duygularının gelişmesine katkı sağlayacağını düşünmekteyiz. İlkokul öğrencilerimizin ilgili öğretmenleri nezaretinde kendi imkan ve katkıları ile makrame saksılarda yetiştirecekleri mevsim çiçeklerinin, Bilecik Belediye Başkanlığımızın katkıları ile okullar bazında ayrılan bölümlere konulmak üzere Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan 2. Jandarma Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nın önündeki sur model duvarına yerleştirilmelerinin şehrimize çok değişik ve görsellik katacağı inancı ile bu projemizi hayata geçiriyoruz” dedi.

İLGİLİ HABERLER

İzmir'de 3,6 büyüklüğünde depremİzmir'de 3,6 büyüklüğünde depremKar yağışı birçok ilde etkili olduKar yağışı birçok ilde etkili olduİstanbul'da PKK operasyonu: 8 gözaltıİstanbul'da PKK operasyonu: 8 gözaltıWhatsApp geri adım attı: Gizlilik sözleşmesinin tarihini ertelediWhatsApp geri adım attı: Gizlilik sözleşmesinin tarihini ertelediPervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldıPervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldı
SIRADAKİ HABER