HaberlerGündemAskeri zırhlı araca mermi isabet etti

Askeri zırhlı araca mermi isabet etti

Türkiye-Suriye hududundan geçmeye çalışanların silahla açtığı ateş sonucu bir askeri zırhlı araca mermi isabet etti.

Askeri zırhlı araca mermi isabet etti
Türkiye-Suriye hududundan geçmeye çalışanların silahla açtığı ateş sonucu bir askeri zırhlı araca mermi isabet etti.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan, dün meydana gelen olayla ilgili verilen bilgiye göre; Kara Kuvvetleri 2. Hudut Alayı Hatay Kırıkhan Bükülmez Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında, mobil yol kontrol unsuru devriye faaliyeti esnasında, hudut hattına yaklaşan 15 kişilik bir grup tespit edildiği ve şahıslara ‘dur’ ikazından sonra yaşananlar şöyle aktarıldı:

“Şahısların ikaza uymamaları üzerine havaya uyarı ateşi açılmıştır. Açılan uyarı ateşi sonucu şahıslar Suriye istikametine kaçmışlar ve yasa dışı geçiş teşebbüsü engellenmiştir. Grubun kaçışı esnasında, Suriye tarafından piyade tüfeği olduğu değerlendirilen silahlarla unsurlarımıza ateş açılmış, açılan ateşe unsurlarımız tarafından anında karşılık verilmiştir. Unsurlarımızın karşı ateşi üzerine, anılan şahısların ateşi kesilmiş ve şahıslar bölgeden uzaklaşmışlardır. Olay sonrasında araçlarda yapılan inceleme sonucunda Taktik Tekerlekli Zırhlı Araca mermi isabet ettiği tespit edilmiştir. Reyhanlı İlçe Jandarma Komutanlığı'na ve Reyhanlı Cumhuriyet Savcılığı'na bilgi verilmiş olup, adli tahkikat başlatıldığı bildirilmiştir.”

İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER