HaberlerGündemArtvin'deki yangında 50'ye yakın ev alev aldı

Artvin'deki yangında 50'ye yakın ev alev aldı

​Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi köyünde çıkan yangın yaklaşık 50 eve sıçradı. İçişleri Bakanlığı ve Valilik yangınla ilgili açıklama yaptı.

Artvin'deki yangında 50'ye yakın ev alev aldı

Edinilen bilgilere göre bugün saat 12.30 sıralarında Dereiçi köyünde ahşap bir evde yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayılan yangın çevredeki evlere sıçradı.

Haber verilmesi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

İçişleri Bakanlığından açıklama

Yangınla ilgili bilgi veren İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, "Yusufeli İlçemize bağlı 170 haneli Dereiçi Köyü’nde bir evde başlayan yangın diğer evlere sıçramıştır. Gerekli müdahaleler AFAD koordinasyonunda yapılmaktadır. Can kaybı bulunmamaktadır. Söndürme çalışmaları devam etmektedir. Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun." dedi.

Artvin Valiliğinden açıklama

Valilikten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bugün öğleden sonra ilimize bağlı Yusufeli ilçesinin Dereiçi köyünde yangın çıkmıştır. Yangın, köyün büyük bir bölümünü tehdit eden boyuttadır. Şu ana kadar herhangi bir can kaybı bilgisine ulaşılmamıştır. Vatandaşlarımızın can güvenliği ön planda tutularak yangına müdahale edilmektedir. İlimizde bulunan tüm kurumlar AFAD Başkanlığının koordinesinde yangın yerine intikal etmektedir. Çevre illerden de gerekli destek için görüşmeler yapılmış ve devletimizin tüm imkanları seferber edilerek yola çıkmıştır. Yangına müdahale tüm hızıyla devam etmektedir.

Dereiçi köyünde çıkan ve rüzgarın da etkisiyle çevredeki evlere sıçrayan yangın devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER