HaberlerGündemArtuklu’da alternatif yol açma çalışması sürüyor

Artuklu’da alternatif yol açma çalışması sürüyor

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Artuklu ilçesinde trafiği rahatlamak amacıyla devam eden alternatif yol açma çalışmasını yerinde inceledi.

Artuklu’da alternatif yol açma çalışması sürüyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda kentin trafiğinin rahatlaması ve daha hızlı ulaşım sağlanması adına çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Vali Demirtaş,  Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Artuklu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü iş birliğiyle hız kesmeden süren alternatif yol açma çalışmalarında yerinde incelemede bulunarak gelinen son durum hakkında bilgi aldı.

Vali Demirtaş, trafik akışını sürdürülebilir hale getirmek ve ulaşımı rahatlatmak adına çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Sahadaki çalışmaların sürekli olarak yakından takip edildiğini belirten Demirtaş, “Yeni yollarla beraber şehir merkezimizde trafiği rahatlatmak için alternatif bir yol daha sunmaya çalışıyoruz. Sorumluluk bölgemizde bulunan yollarda mevsim şartlarına rağmen ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Ulaşımda rahat bir nefes aldıracak çalışmalarımız devam edecektir. Vatandaşlarımızdan biraz daha sabırlı olmalarını istiyoruz. Altyapı ve üst yapı konularında planladığımız çalışmalarda projelendirmelerimiz sürüyor. 2021 yılı bizler için hizmet yılı olacaktır.” dedi.

Vali Demirtaş, daha sonra yapılması değerlendirilen Nur ve İstasyon Mahalleleri arasındaki alternatif yolda incelemelerde bulundu.

Vali Demirtaş’a Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı,  Fen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan ve MARSU yetkilileri eşlik etti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER