HaberlerGündemArtuklu Belediyesi Mardin’i internet üzerinden tanıtacak

Artuklu Belediyesi Mardin’i internet üzerinden tanıtacak

Mardin Artuklu Belediyesi ve DİKA iş birliği ile internet üzerinde kurulan dijital platform ile Mardin’e gelecek olan turistlere gezi rehberi uygulaması başlattı.

Artuklu Belediyesi Mardin’i internet üzerinden tanıtacak

Turizmde dijitalleşme adı altında İnternet üzerinden kurulan ve Mardin’e gelmek isteyen yerli yabancı turistlere hizmet edecek olan sitede tarihi kentin önemli mekanları hakkında bilgiler yer alıyor.

Mardin Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, turizmde dijitalleşme kapsamında DİKA ile yaptığı iş birliği ile 7 bin yıllık tarihi Mardin’i tanıtmak için internet üzerinden gezi rehberi oluşturduklarını söyledi.

Şehre gelen turistlere farklı dillerde şehri anlatan bilgiler yer aldığını belirten Başkan Tutaşı, “Mardin’in önemli gelir kaynaklarından biri olan turizm de misafirlerimizi daha iyi ağırlamak istiyoruz. Yaptığımız uygulama ile turistlerin gezmek istediği yerin konumunu, yöresel lezzetlerini, konaklama tesislerini ve Mardin’in farklı kültürlerini tanıyacak. Artuklu belediyesi olarak çağa ayak uyduruyoruz. Şehrin turizmine destek veriyoruz.” dedi

Hedef 5 milyon turist ağırlamak

Farklı dilleri ve dinleri ile dünyanın önemli, turizm şehri olan Mardin’de son yıllarda artan turizm potansiyeli ile yılda 3 milyon turist ağırladıklarını ifade eden Başkan Tutaşı, “Bu rakamı 5 milyon turiste çıkarmak istiyoruz. Müslümanı, Kürdü, Arabı, Türkü, Süryani’si bir arada yaşıyoruz. Buradaki farklı kültürlerin birlik ve beraberliği son derece önemlidir. Bu ortam dünyaya önemli hoşgörü mesajları veriyoruz. Bu değerleri ve kültürleri dünyaya tanıtmak için İnternet üzerinden gezi rehberi hazırladık.  @GooglePlay ve @AppStore dan ücretsiz indirebileceğiniz Artuklu Gezi Rehberi Uygulaması ile hepsi ve daha fazlası bir tık ötenizde olacak. Önceden Mardin’e gelmek isteyen turistler internet üzerinden gezi rehberine bakarak şehri gezebilecek imkânı sağladık.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER