HaberlerGündemAracın çarptığı kurt tedavi edildi

Aracın çarptığı kurt tedavi edildi

Malatya-Kayseri karayolunda bir aracın çarpmasıyla ağır yaralanan kurt, geçici hayvan bakım evinde tedavi altına alındı.

Aracın çarptığı kurt tedavi edildi

Malatya-Kayseri karayolu Akçadağ ilçesi Kürecik mevkiinde araç çarpması sonucu ağır yaralanan bir kurt, Malatya Büyükşehir Belediyesine ait Yeni Köy Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evinde tedavi altına alındı. Tedavisi yapılan kurt, iyileştikten sonra doğaya bırakılacak.

Geçici Bakım Evindeki tedaviyle ilgili bilgi veren Veteriner Hekim Sadık Özelçi, “Akçadağ ilçesinde araç çarpması sonucu yaralanan kurt, uyguladığımız tedavi sonrasında normale döndü. Bir haftaya kadar gözetim altında kalacak. Tedavisi bitince tekrar doğal ortamına bırakılacak. Bakım evinde yaban hayvanlarının da tedavisini yapıyoruz" dedi.

İLGİLİ HABERLER

İstanbul Valisi Yerlikaya: Hedef mavi kategoriİstanbul Valisi Yerlikaya: Hedef mavi kategoriMalatya’da uyuşturucu hap ticaretinden 2 kişi tutuklandıMalatya’da uyuşturucu hap ticaretinden 2 kişi tutuklandıBakan Yardımcısı Yavuz, yurt dışındaki tarihi eserlerin getirilmesi için çalışıyoruzBakan Yardımcısı Yavuz, yurt dışındaki tarihi eserlerin getirilmesi için çalışıyoruz​Van’da AFAD gönüllülerine kimlikleri dağıtıldı​Van’da AFAD gönüllülerine kimlikleri dağıtıldıMalatya'da İl Afet Risk Azaltma Planı toplantısı gerçekleştirildiMalatya'da İl Afet Risk Azaltma Planı toplantısı gerçekleştirildi
SIRADAKİ HABER