HaberlerGündemAracın camını kırarak 300 bin TL'yi çalan hırsız tutuklandı

Aracın camını kırarak 300 bin TL'yi çalan hırsız tutuklandı

Ankara'nın Çankaya ilçesinde, 16 Aralık 2020 günü bir aracın camını kırarak 300 bin TL'nin içinde bulunduğu çantayı alan İran uyruklu şahıs, Kocaeli'nde çaldığı parayla birlikte yakalandı.

Aracın camını kırarak 300 bin TL'yi çalan hırsız tutuklandı

Ankara Emniyet Müdürlüğü, 16 Aralık 2020 günü Çankaya ilçesinde gerçekleşen olayda, bankadan çektiği 300 bin TL'yi aracına bırakan M.B.'nin şikâyeti üzerine başlatılan çalışma sonucu para dolu çantayı çalan kişinin İran uyruklu K.S.K. olduğunun belirlendiğini ve Kocaeli'nde parayla birlikte yakalanan kişinin adli makamlara sevk edildiğini bildirdi.

Ankara Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"16 Aralık 2020 günü saat: 15.00 sıralarında ilimiz Çankaya ilçesinde M.B isimli şahıs bankadan çekmiş olduğu 300 bin TL parayı çanta içerisinde aracına bıraktığını, aracın kapılarını kilitleyerek ofisine geçtiğini, bir süre sonra döndüğünde aracının camının kırık olduğunu ve para dolu çantanın yerinde olmadığını beyanla müracaatta bulunmuştur.

Olayla ilgili hızlı ve etkin bir şekilde çalışma yapılmış, olayı gerçekleştiren şahsın İran uyruklu K.S.K. isimli şahıs olduğu, 2018 yılında da aynı yöntemle hırsızlık olayı gerçekleştirdiği tespit edilmiştir. Şahsın kiralamış olduğu araçla il dışına kaçtığının tespit edilmesi üzerine yapılan operasyonla şahıs çalmış olduğu 300 bin TL ile Kocaeli ili sınırları içerisinde yakalanarak ilimize getirilmiştir. 18 Aralık 2020 günü adli makamlara sevk edilen K.S.K. isimli şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır."       

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER