HaberlerGündemAÖL üniversiteye gitmek için önemli bir fırsat

AÖL üniversiteye gitmek için önemli bir fırsat

Batı Avrupa Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Yüksek Öğretim programları sayesinde birçok vatandaş lise diploması ve üniversite okuma imkanına kavuşuyor.

AÖL üniversiteye gitmek için önemli bir fırsat
Batı Avrupa Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Yüksek Öğretim programları sayesinde birçok vatandaş lise diploması ve üniversite okuma imkanına kavuşuyor.

Eğitimini yarıda bırakmış veya meslek eğitimi yapanlar için artık açıktan liseyi bitirmek mümkün. Bu türlü hedeflerini gerçekleştirmek isteyenler Köln’de Eskişehir Üniversitesinin bünyesinde bulunan Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Açık Öğretim Fakültesine (AÖF) başvuru yapabilir.

www.anadolu-üni.de web adresinden kaydını online tamamlayan tüm öğrenci adaylarının belgelerini en geç 12 Eylül 2014 tarihine kadar postalamaları gerekiyor. Sonrasında evlerine postalanan kitaplarla ders çalışan öğrenciler, senede üç dönem Avrupa’nın değişik şehirlerindeki sınav merkezlerinde sınava giriyor.

AÖL bitirip lise diploması alan öğrenciler, Yüksek Öğretim Sınavı (YÖS) sonucuna göre başvuru yaparak Türkiye’de üniversite okuma imkanı elde ediyor.

YÖS sınavına girmek için Fachabitur, abitur veya Köln Batı Avrupa Açık Öğretim Lisesini bitirmek gerekiyor.

Gelsenkirchen Primus Eğitim Merkezi YÖS sorumlusu Mehmet Akif Ergün, öğrencilere danışmanlık yaptıklarını belirterek, “Batı Avrupa Açık Öğretim Lisesi diploması buradaki abitür diplomasına denk. Bu liseyi bitiren birçok öğrenciyi üniversiteli yaptık ve hayallerindeki bölümleri kazandırdık.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER