HaberlerGündemAntalya'da turizm sezonu boyunca güvenlik önlemleri artırıldı

Antalya'da turizm sezonu boyunca güvenlik önlemleri artırıldı

Antalya Emniyet Müdürlüğü, turizm sezonu süresince güvenlik tedbirlerini artırdığını duyurdu. İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; şehirde suç analiz çalışılması yapıldığını, buna göre ek güvenlik önlemleri alındığı açıklandı. Yapılan çalışmalar sonrasında, Yener Ulusoy Bulvarı, 100. Yıl Bulvarı, Şarampol-Güllük-Kazım Özalp caddeleri, Teomanpaşa-Yeşildere mahalleleri, Cumhuriyet Me

Antalya'da turizm sezonu boyunca güvenlik önlemleri artırıldı
Antalya Emniyet Müdürlüğü, turizm sezonu süresince güvenlik tedbirlerini artırdığını duyurdu.

İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; şehirde suç analiz çalışılması yapıldığını, buna göre ek güvenlik önlemleri alındığı açıklandı. Yapılan çalışmalar sonrasında, Yener Ulusoy Bulvarı, 100. Yıl Bulvarı, Şarampol-Güllük-Kazım Özalp caddeleri, Teomanpaşa-Yeşildere mahalleleri, Cumhuriyet Meydanı ve Kaleiçi bölgesi, Kalekapısı başta olmak üzere buralarda polis devriyelerinin artırıldığı ifade edildi. Bu bölgelere ek olarak Konyaaltı ve Lara plajlar bölgesinde de çeşitli meslek gruplarında maskelenmiş güven timlerinin görevlendirildiği aktarıldı.

Ayrıca, emniyet görevlilerinin sezon boyunca artan hanutçuluk ve çığırtkanlık konuları üzerinde yoğunlaşarak gerekli yasal işlemlere ağırlık verecekleri belirtildi. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’ne bağlı mahalle polislerinin, esnaf ve vatandaşlara maruz kalabilecekleri asayiş suç tiplerine karşı bilgilendirme çalışmalarına da ağırlık verecekleri söylendi.

TRAFİK TEDBİRLERİ DE ALINDI

Her yıl yaklaşık 15 milyon yerli ve yabancı turistin geldiği Antalya’da, turizm sezonunun başlamasıyla alınan ek asayiş tedbirlerinin yanı sıra, trafik yoğunluğunun da büyük oranda artması beklenildiğinden, gerekli trafik tedbirleri de arttırıldığı açıklandı. Trafik birimlerince resmi ve sivil trafik görevlileri tarafından kazaların yoğun olduğu noktalar ve turizm güzergâhlarında haberli-habersiz denetimler yapılacağı duyuruldu.

Öte yandan emniyet bu alınacak ek tedbirlerin yanında vatandaşlarında kendi önlemlerini almaları gerektiği yönünde uyarılarda bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan 9 bakanlığa atama kararlarını imzaladıCumhurbaşkanı Erdoğan 9 bakanlığa atama kararlarını imzaladıMutasyonlu virüs kaynaklı vakalar nedeni ile Brezilya'ya uçuşlar geçici olarak durdurulduMutasyonlu virüs kaynaklı vakalar nedeni ile Brezilya'ya uçuşlar geçici olarak durdurulduBitlis'te bazı bölgeler bir yıllık "Özel güvenlik bölgesi" ilan edildiBitlis'te bazı bölgeler bir yıllık "Özel güvenlik bölgesi" ilan edildiKarda mahsur kalan hamile kadın hastaneye ulaştırıldıKarda mahsur kalan hamile kadın hastaneye ulaştırıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'i kabul ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'i kabul etti
SIRADAKİ HABER