HaberlerGündemAntalya"da Dolandırıcılık İddiası

Antalya"da Dolandırıcılık İddiası

Antalya'da, polisin yaptığı dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alınan 16 kişi adliyeye sevk edildi.

Antalya"da Dolandırıcılık İddiası
Antalya'da, polisin yaptığı dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alınan 16 kişi adliyeye sevk edildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince vatandaşlardan gelen şikayet üzerine kentin çeşitli yerlerinde ev satma gerekçesiyle para toplayan bir inşaat firmasına geçen pazartesi günü operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet S'nun da aralarında bulunduğu ikisi kadın 16 kişi gözaltına alındı. Dolandırıldıkları gerekçesiyle Asayiş Şube Müdürlüğü'ne başvuran 250 kişi firmadan şikayetçi olurken, şehir dışında ya da yurt dışında olan mağdurlara ulaşılamadı. Emniyetteki sorguları tamamlanan inşaat firması sahibi Ahmet S'nun da aralarında bulunduğu 16 kişi "Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve örgüt faaliyetleri kapsamında dolandırıcılık" yapmak suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Operasyonla beraber Ahmet S'na ait olduğu belirtilen son model otomobillere, gayrimenkullere ve bankada olduğu belirtilen yaklaşık 1.5 milyon liraya tedbir konuldu.

Ahmet S'nun geçen günlerde, inşaat yapmak istediği alanın hak sahiplerini ikna emek için son model lüks spor aracıyla bölgeyi ziyaret ettiği ortaya çıktı. Para aldıkları müşterilerine teslim tarihi belirtilmeyen sözleşmeler yapan çalışanların bazı sözleşmelerde de defalarca değişiklik yaparak yeniledikleri öğrenildi.

Ahmet S'nun, bir personelinin düğününe, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak başta olmak üzere belediye başkanları ve kamu kurumlarında görevli üst düzey yöneticilerin isimlerine çelenk gönderdiği belirlendi.

İLGİLİ HABERLER

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'a saldırı soruşturmasında yeni gelişmeGelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'a saldırı soruşturmasında yeni gelişmeDEAŞ operasyonunda 3 gözaltıDEAŞ operasyonunda 3 gözaltıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamalarında 26 kişi gözaltına alındıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamalarında 26 kişi gözaltına alındıYolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiYolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildi
SIRADAKİ HABER