HaberlerGündemAntalya'da gidecek yeri olmadığını söyleyen vatandaşa para cezası verildi

Antalya'da gidecek yeri olmadığını söyleyen vatandaşa para cezası verildi

Türkiye genelinde Covid-19 salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor.

Antalya'da gidecek yeri olmadığını söyleyen vatandaşa para cezası verildi

Antalya'da sokağa çıkma kısıtlamasında polis ekipleri sokakta olan kişilere denetim gerçekleştirdi. Kentte polis ekipleri uygulama noktası kurarak denetim yaptı. Yolda yürüyen Ali Çiçek'i (32) durdurup kimliğini kontrol eden polis ekipleri, "Yasak olduğunu bilmiyor musun, neden sokaktasın? sorusuna Çiçek, "Biliyorum ama gidecek yerim yok" diye cevap verdi.

Ankara'dan iş bulmak için Antalya'ya geldiğini, işsiz kalınca sokaklarda yattığını belirten Çiçek'e polis ekipleri kısıtlama kurallarına uymadığı için ceza yazdı.

Polis ekipleri, 3 bin 150 lira ceza kestikleri Çiçek'e bir yerde sabitte kalması gerektiğini, sokaklarda dolaşmasının yasak olduğunu söyledi.

Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Zabıta ekiplerimiz, kalacak yeri olmadığı için ceza yemesiyle gündeme gelen Ali kardeşimizi bulup belediyemize ait Bimekan Barınma Evimize yerleştirdi" açıklamasını yaptı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER