HaberlerGündemAnkara'daki asayiş uygulamalarında 3 bin 94 kişi gözaltına alındı

Ankara'daki asayiş uygulamalarında 3 bin 94 kişi gözaltına alındı

Ankara'nın Altındağ, Çankaya, Keçiören, Mamak, Yenimahalle ve Pursaklar ilçelerinde 21 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen asayiş uygulamalarında gözaltına alınan 3 bin 94 şüpheliden 234 kişi tutuklandı.

Ankara'daki asayiş uygulamalarında 3 bin 94 kişi gözaltına alındı

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü, 6 ilçede gerçekleştirilen asayiş uygulamalarıyla ilgili 15 günlük bilançoyu açıkladı.

Emniyet açıklamasında, 425 bin 135 kişinin GBT sorgulaması yapılırken 3 bin 94 kişinin yakalandığı ve bunlardan 234 kişinin tutuklandığı belirtildi.

Açıklamada, asayiş uygulamasında ele geçirilen malzemeler şöyle sıralandı:

"388 bin 477 oto kontrol edilmiş, 8 çalıntı oto bulunmuştur. 7 motosiklet ve 30 modifiyeli araca 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu'na aykırılıktan, 3 bin 702 şahsa 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu'na muhalefetten işlem yapılmıştır.

Uygulamalarda 900 adet bandrolsüz sigara, 26 kurusıkı tabanca, 53 adet ruhsatsız tabanca, bir adet ruhsatlı tabanca, 810 adet değişik çapta fişek, 27 adet belgesiz av tüfeği ve 29 adet kesici ve delici alet ele geçirilmiştir."

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER