HaberlerGündemAnkara'da mevsimin ilk karı yağdı

Ankara'da mevsimin ilk karı yağdı

Kurak geçen sonbahar ayının ardından başkentte beklenen kar yağdı. Gece saatlerinde başlayan kar yağışı kenti beyaza bürüdü.

Ankara'da mevsimin ilk karı yağdı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Ankara'da bugün en yüksek hava sıcaklığı 5 derece olacak.

Ankara'da gece başlayan ve sabah saatlerine kadar etkili olan kar yağışı şehri beyaza bürüdü.

Şehrin yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışı, sabaha karşı kent merkezinde de etkili oldu. Zaman zaman tipi şeklinde yağan kar ile birlikte başkent, beyaz örtüyle kaplandı.

Kar yağışı nedeniyle ana arterler ve özellikle Eskişehir ve Konya yollarında ulaşım yavaşladı.

Ankara'da mevsimin ilk karı yağdı

Polis ekipleri trafiğin yoğun olduğu bölgelerde sürücüleri yönlendirerek ulaşımı rahatlatmaya çalıştı.

Başkentin karla kaplanması üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından ana yollarda kar küreme ve tuzlama çalışmaları başlatıldı.

Ankara'da mevsimin ilk karı yağdı

Karla kaplı olan ara sokaklarda ise sürücüler zor anlar yaşadı. Kimi yerlerde ise maddi hasarlı kazaların yaşandığı görüldü.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER