HaberlerGündemAnkara'da mevsimin ilk karı yağdı

Ankara'da mevsimin ilk karı yağdı

Kurak geçen sonbahar ayının ardından başkentte beklenen kar yağdı. Gece saatlerinde başlayan kar yağışı kenti beyaza bürüdü.

Ankara'da mevsimin ilk karı yağdı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Ankara'da bugün en yüksek hava sıcaklığı 5 derece olacak.

Ankara'da gece başlayan ve sabah saatlerine kadar etkili olan kar yağışı şehri beyaza bürüdü.

Şehrin yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışı, sabaha karşı kent merkezinde de etkili oldu. Zaman zaman tipi şeklinde yağan kar ile birlikte başkent, beyaz örtüyle kaplandı.

Kar yağışı nedeniyle ana arterler ve özellikle Eskişehir ve Konya yollarında ulaşım yavaşladı.

Ankara'da mevsimin ilk karı yağdı

Polis ekipleri trafiğin yoğun olduğu bölgelerde sürücüleri yönlendirerek ulaşımı rahatlatmaya çalıştı.

Başkentin karla kaplanması üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından ana yollarda kar küreme ve tuzlama çalışmaları başlatıldı.

Ankara'da mevsimin ilk karı yağdı

Karla kaplı olan ara sokaklarda ise sürücüler zor anlar yaşadı. Kimi yerlerde ise maddi hasarlı kazaların yaşandığı görüldü.

İLGİLİ HABERLER

Kar temizlerken çatıda mahsur kalan kişi düşmekten kurtarıldıKar temizlerken çatıda mahsur kalan kişi düşmekten kurtarıldı​İBB Metrobüs seferlerinde ve otobüs tabelalarında güncelleme yapacak​İBB Metrobüs seferlerinde ve otobüs tabelalarında güncelleme yapacakBATÜ öğrencisi Polonya’da şampiyon olduBATÜ öğrencisi Polonya’da şampiyon olduSibirya soğuklarında hareket halindeki araçlar dondu, ısınmak için zorlanan araç alev aldıSibirya soğuklarında hareket halindeki araçlar dondu, ısınmak için zorlanan araç alev aldıAdıyaman'da kapalı köy ve mezra yollarını açma çalışmaları devam ediyorAdıyaman'da kapalı köy ve mezra yollarını açma çalışmaları devam ediyor
SIRADAKİ HABER