HaberlerGündemAnkara’da çökme tehlikesi olan 21 bina boşaltıldı

Ankara’da çökme tehlikesi olan 21 bina boşaltıldı

Ankara’da boş arazide yapılan inşaat çalışmaları nedeniyle bir üst sokakta bulunan Açelya Apartmanının temelinde kayma oluşurken, çökme tehlikesi olan 21 bina boşaltıldı.

Ankara’da çökme tehlikesi olan 21 bina boşaltıldı

Başkentte boş arazide yapılan inşaat çalışmaları nedeniyle bir üst sokakta bulunan Açelya Apartmanının temelinde kayma oluştu. Çevrede bulunan ve risk altındaki 21 bina sakini tahliye edildi.

Olay dün gece saatlerinde Ankara’nın Çankaya ilçesi İleri Mahallesi Mektep Sokakta yaşandı. Mektep Sokaktaki boş arazide yapılan inşaat çalışmaları nedeniyle bir üst sokak olan Altay Sokakta bulunan Açelya Apartmanının temelinde kayma meydana geldi. İstinat duvarının bir kısmı yıkılan 40 kişinin yaşadığı 11 daireli Bahar Apartmanında çökme tehlikesi oluştu. Önündeki yol ile arasında yaklaşık 50 santim yarık oluşan ve her geçen dakika temelindeki toprak kaymasının devam ettiği apartman ile çevresindeki toplam 21 bina boşaltıldı.

Yaşan olayla ilgili dün geceden beri İleri Mahallesinde hareketlilik devam ederken Ankara Valiliği tarafından İncesu Şehit Sultan Selim Karakoç İmam Hatip Ortaokulu koordinasyon merkezi oluşturuldu.

Çökme tehlikesi yüksek olan Açelya Apartmanında kontrollü yıkım çalışmaları devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER