HaberlerGündem“Anayasa'da İslam olsun” diyen Boynukalın’a sosyal medyadan destek yağdı

“Anayasa'da İslam olsun” diyen Boynukalın’a sosyal medyadan destek yağdı

Binlerce sosyal medya kullanıcısı, “Anayasa'da İslam olsun” dediği için sol kesimin lincine maruz kalan Ayasofya-i Kebir Camii baş imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın’a destek verdi.

“Anayasa'da İslam olsun” diyen Boynukalın’a sosyal medyadan destek yağdı

Ayasofya-i Kebir Camii baş imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “1921 ve 24 anayasalarında devletin dini İslamdı ve laiklik yoktu. Cumhuriyet fabrika ayarlarına dönsün” dedi.

Açıklamanın ardından sol kesimin lincine maruz kalan Boynukalın’a binlerce sosyal medya kullanıcısı sahip çıktı.

“#MehmetBoynukalınYalnızDeğildir ve #hadsizhadiözışık” etiketiyle sosyal medyada paylaşımlar yapan kullanıcılar, Ayasofya baş imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın’a destek verdi, sözlerini eleştirirken tehdit edenleri kınadı.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER