HaberlerGündemAmirallerin “darbe” imalı bildiriye tepkiler devam ediyor

Amirallerin “darbe” imalı bildiriye tepkiler devam ediyor

104 emekli amiralin darbe imasında bulunan gece yarısı bildirisine bir tepkide Mardin Eğitime Destek Platformundan geldi.

Amirallerin “darbe” imalı bildiriye tepkiler devam ediyor

Mardin Eğitime Destek Platformu ve bileşenleri adına basın açıklamasını okuyan Ensar Vakfı Mardin Şube Başkanı Zeynel Tepe, “104 emekli amiralin haddini aşan bu bildiriyi yayınlanması ülke gündemini gereksizce meşgul etmiş ve düşman sevindirmekten başka bir işe yaramamıştır. Emekli amirallerin vazifeleri ülkemizi tehdit eden unsurlara karşı tecrübeleriyle bu ülkeye hizmet etmek lazım gelirken, tam aksine ülkemizin aleyhine ittifak edip bir araya gelerek darbe imaları taşıyan bildiriler yayınlamaktadırlar. Son bir asırdır sürekli darbe ve muhtıralarla yıpratılmaya, yok edilmeye çalışılan fakat inayeti ilahiye ile muhafaza edilen bu ülkede amirallerin böyle bir bildiri yayınlaması asla kabul edilemez.” dedi.

“Anlaşılan o ki bu bildiriyi yayınlayanlar, 15 Temmuz’da darbecilerin yediği tokadı unutmuş” diyen Tepe, “Hiçbir şekilde darbeciler bu ülkede istiklalimizi yok edemeyecektir, bunu herkes bilmelidir. Aziz milletimiz bayrağını ve toprağını canından çok sevmektedir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu tarz planlı ve art niyetli hareketlere karşı birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek kararlı bir surette müteyakkız olmak, başta devletimizin bütün organları, sivil toplum kuruluşları ve halkımızla kenetlenmek, hainane hal ve hareketlere asla geçit vermemek mecburiyetindeyiz. Allah birlik ve beraberliğimize zarar verecek hainlere fırsat vermesin, bu millet ve memleketi her türlü ihanet ve şerlerden muhafaza eylesin.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER