HaberlerGündemAmasra'da içme suyu nedeniyle 103 kişi hastanelik oldu

Amasra'da içme suyu nedeniyle 103 kişi hastanelik oldu

​Bartın'ın Amasra ilçesinde ishal ve mide bulantısı şikâyetiyle 103 kişi, hastaneye başvurdu.

Amasra'da içme suyu nedeniyle 103 kişi hastanelik oldu

Amasra'da perşembe gününden bu yana 103 kişinin ishal ve mide bulantısı şikâyetiyle hastaneye başvurmasının ardından içme suyundan numune alındı.

Hastalar, serum tedavisinin ardından taburcu edilirken sudan alınan numunelerin sonuçları bekleniyor.

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Son birkaç gündür ilçemizde meydana gelen ishal vakalarındaki artışla ilgili ilçe halk sağlığı ve belediyemiz ekiplerince tüm su kaynaklarında gerekli kontroller yapılmaya başlanılmıştır. Konu ile ilgili net bir bulguya rastlanılana kadar özellikle mahallelerimizdeki çeşme sularımızın kullanırken kaynatılması büyük önem arz etmektedir." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER