HaberlerGündemAmasra'da içme suyu nedeniyle 103 kişi hastanelik oldu

Amasra'da içme suyu nedeniyle 103 kişi hastanelik oldu

​Bartın'ın Amasra ilçesinde ishal ve mide bulantısı şikâyetiyle 103 kişi, hastaneye başvurdu.

Amasra'da içme suyu nedeniyle 103 kişi hastanelik oldu

Amasra'da perşembe gününden bu yana 103 kişinin ishal ve mide bulantısı şikâyetiyle hastaneye başvurmasının ardından içme suyundan numune alındı.

Hastalar, serum tedavisinin ardından taburcu edilirken sudan alınan numunelerin sonuçları bekleniyor.

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Son birkaç gündür ilçemizde meydana gelen ishal vakalarındaki artışla ilgili ilçe halk sağlığı ve belediyemiz ekiplerince tüm su kaynaklarında gerekli kontroller yapılmaya başlanılmıştır. Konu ile ilgili net bir bulguya rastlanılana kadar özellikle mahallelerimizdeki çeşme sularımızın kullanırken kaynatılması büyük önem arz etmektedir." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER