HaberlerGündemAlperen Ocakları: Şehitlerimize minnet borçluyuz

Alperen Ocakları: Şehitlerimize minnet borçluyuz

Alperen Ocakları, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 2 yıl önce Hakkari Şemdinli'de şehit olan Jandarma Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak'ın mezarını ziyaret etti. Alperen Ocakları Eğitim, Bilim ve Kültür Vakfı Manavgat Şube Başkanı Yılmaz Derin, şehit annesi Gülderen Şarlak ile birlikte şehit Ahmet Ozan Şarlak'ın Hisar Mezarlığı'ndaki mezarına bir buket çiçek bırakarak dua etti. Şehitlerin nurlu, gazilerin onurlu asker olduğunu belirten Başkan Derin, 30 Ağustos Zafer

Alperen Ocakları: Şehitlerimize minnet borçluyuz
Alperen Ocakları, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 2 yıl önce Hakkari Şemdinli'de şehit olan Jandarma Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak'ın mezarını ziyaret etti. Alperen Ocakları Eğitim, Bilim ve Kültür Vakfı Manavgat Şube Başkanı Yılmaz Derin, şehit annesi Gülderen Şarlak ile birlikte şehit Ahmet Ozan Şarlak'ın Hisar Mezarlığı'ndaki mezarına bir buket çiçek bırakarak dua etti.

Şehitlerin nurlu, gazilerin onurlu asker olduğunu belirten Başkan Derin, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92. yıl dönümünde Alperen Ocakları olarak başta şehit Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak olmak üzere tüm şehitlere minnettar olduklarını söyledi. Şehit Şarlak'ın Manavgat'ın gururu olduğunu belirten Derin, ülke bayrağı altında özgürce yaşayan herkesin şehitlere minnet borcunun olduğunu kaydetti. Derin, "Şehitler toprak altında yatan nurlu askerlerimizdir. Yüce dinimiz İslamiyete göre de şehitler ölü değil, diridirler. Büyük Zafer'in 92. yıl dönümünü kutladığımız 30 Ağustos'ta şehidimizi mezarı başında ziyaret ederek dua etmek istedik. Allah mekanını cennet, bizleri de şefaatine nail etmesini niyaz ediyoruz. Şehitlerimize minnet borçluyuz." diye konuştu.

'ŞEHİT ANNESİ OLARAK GURUR DUYUYORUM'

İki yıl önce şehit olan oğlunun mezarını sürekli ziyaret ettiğini belirtenGülderen Şarlak da şehit annesi olmaktan gurur duyduğunu söyledi. Oğlunun yokluğuna hiç alışamadığını belirten anne Şarlak, "Şehit oğlum çok çalışkan ve fedakar biriydi. Herkese yardım etmeyi severdi. O gün de Şemdinli kırsalına başka bir arkadaşı gidecekmiş, ben gideyim demiş komutanlarına. Gözü kara bir askerdi. Ayrıca keskin nişancı bir askerdir. Allah onun kaderini şehit olarak yazmış. Oğlumla gurur duyuyorum. Kahraman bir Türk askeri dünyaya getirdiğim için bir şehit annesi olarak gurur duyuyorum." ifadesini kullandı.

Jandarma Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak, Hakkari Şemdinli ilçesi kırsalında teröristlerle girdiği çatışmada 4 Nisan 2012 yılında şehit olmuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER