HaberlerGündemAlmanya Dışişleri Bakanı Maas'tan Türkiye ziyareti öncesi mesaj

Almanya Dışişleri Bakanı Maas'tan Türkiye ziyareti öncesi mesaj

Maas, Türkiye'nin yılın başından beri sadece sözlerle değil eylemlerle de Yunanistan ile arasında gerginliği azaltma sinyalleri göndermesini memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Almanya Dışişleri Bakanı Maas'tan Türkiye ziyareti öncesi mesaj

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, bugün Türkiye'ye çalışma ziyareti gerçekleştirecek.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Yapılacak görüşmelerde, ikili ve bölgesel konuların yanı sıra Türkiye-AB ilişkilerinin ele alınması öngörülmektedir." ifadelerine yer verildi.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas da Ankara'ya hareketinden önce yazılı açıklama yaptı. Maas, Türkiye'nin yılın başından beri sadece sözlerle değil eylemlerle de Yunanistan ile arasında gerginliği azaltma sinyalleri göndermesini memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Maas, Türkiye'nin Yunanistan ile istikşafi görüşmelere yakında başlayacak olmasının da Doğu Akdeniz'de kalıcı rahatlama şansı sunacağını söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Dışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınamaDışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınamaTunceli'de sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalıTunceli'de sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalıMalatya'da 3,8 büyüklüğünde depremMalatya'da 3,8 büyüklüğünde depremİş yeri yanan esnaf yetkililerden yardım bekliyorİş yeri yanan esnaf yetkililerden yardım bekliyor​Adıyaman'da mahalle bahçeleri kurulmaya devam ediyor​Adıyaman'da mahalle bahçeleri kurulmaya devam ediyor
SIRADAKİ HABER