HaberlerGündemAlmanya Dışişleri Bakanı Maas'tan Türkiye ziyareti öncesi mesaj

Almanya Dışişleri Bakanı Maas'tan Türkiye ziyareti öncesi mesaj

Maas, Türkiye'nin yılın başından beri sadece sözlerle değil eylemlerle de Yunanistan ile arasında gerginliği azaltma sinyalleri göndermesini memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Almanya Dışişleri Bakanı Maas'tan Türkiye ziyareti öncesi mesaj

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, bugün Türkiye'ye çalışma ziyareti gerçekleştirecek.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Yapılacak görüşmelerde, ikili ve bölgesel konuların yanı sıra Türkiye-AB ilişkilerinin ele alınması öngörülmektedir." ifadelerine yer verildi.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas da Ankara'ya hareketinden önce yazılı açıklama yaptı. Maas, Türkiye'nin yılın başından beri sadece sözlerle değil eylemlerle de Yunanistan ile arasında gerginliği azaltma sinyalleri göndermesini memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Maas, Türkiye'nin Yunanistan ile istikşafi görüşmelere yakında başlayacak olmasının da Doğu Akdeniz'de kalıcı rahatlama şansı sunacağını söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER