HaberlerGündemAlman Ekonomi Bakanı Duin Soma'yı ziyaret etti

Alman Ekonomi Bakanı Duin Soma'yı ziyaret etti

Almanya Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Ekonomi Bakanı Garait Duin, uzman ekibiyle birlikte Manisa'nın Soma ilçesini ziyaret etti.

Alman Ekonomi Bakanı Duin Soma'yı ziyaret etti
Almanya Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Ekonomi Bakanı Garait Duin, uzman ekibiyle birlikte Manisa'nın Soma ilçesini ziyaret etti.

Misafir heyet, ilk olarak Kaymakam Bahatttin Atçı ile görüştü. Bakan Duin, burada yaptığı konuşmada, "Soma’da meydana gelen üzücü olay, Almanya’yı da çok üzdü. Maden kazalarının önüne geçilmesi için gerekli tedbirleri alıyoruz. Soma’daki bu üzücü kaza sebebiyle sizlere başsağlığı ziyareti yaptık. Alman hükümeti olarak Türk milletinin her zaman yanında olduğumuzu, iki ülke arasında eskilere dayanan dostlukların her zaman devam edeceğini belirtiyorum." dedi. Duin, Kaymakam Atçı’ya madenci ailelerine yardım amacıyla çek verdi. Atçı da Bakan Duin ve heyete teşekkür etti.

Alman heyet, daha sonra Belediye Başkanı Hasan Ergene ve Maden İş Sendikası yönetimiyle biraraya geldi. Bakan Garait Duin, son olarak Soma Maden Şehitliği'ne giderek mezarları gezdi. Ardından ilçeden ayrıldılar.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER