HaberlerGündemAlan Yön Alan Yönetimi'nden UNESCO Danışma Kurulu toplantısı

Alan Yön Alan Yönetimi'nden UNESCO Danışma Kurulu toplantısı

Diyarbakır Surlarının UNESCO Dünya Miras listesine girebilmesi için yürütülen çalışmalar kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Alan Birimi Yönetimi tarafından ilk Danışma Kurulu toplantısı düzenlendi.

Alan Yön Alan Yönetimi'nden UNESCO Danışma Kurulu toplantısı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Diyarbakır Surlarının Unesco Dünya Miras listesine girebilmesi için çalışmalarına devam eden Alan Yönetimi Birimi, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı ile Alan Yönetim Başkanı başkanlığında ilk Danışma Kurulu toplantısını Sümer Park’ta gerçekleştirdi. Sivil Toplum Kuruluşları, kentteki Kurum/ Kuruluşlar, Belediyelerin ilgili bölümlerinden temsilciler ve Oda Temsilcilerinin katıldığı toplantıda Alan Yönetim Planı ve bugüne kadar Alan yönetim birimi tarafından yapılan çalışmalar hakkında sunum yapıldı.

 

Yapılan oylama sonucunda, oy çokluğu ile İl Koordinasyon Kurulu Genel Sekreteri, aynı zamanda da Mimarlar Odası Başkanı olan Necati Pirinçcioğlu Danışma Kurulu Başkanı seçildi. Konuşmasında meslek odalarının süreçteki yerine dikkat çeken Pirinçcioğlu, kentte yapılan işlerin birlikte yürümesi için Alan Yönetim Planının önemini hatırlattı. (Osman İçli-İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

Seyir halinde olan taksi alev aldı biri ağır 2 yaralıSeyir halinde olan taksi alev aldı biri ağır 2 yaralı Birbirlerini bıçakladıkları iddia edilen karı-koca hayatını kaybettiBirbirlerini bıçakladıkları iddia edilen karı-koca hayatını kaybettiSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu il genelinde incelemelerde bulunduSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu il genelinde incelemelerde bulunduTürkiye'de 168 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiTürkiye'de 168 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiİstanbul'da beklenen kar yağışı başladıİstanbul'da beklenen kar yağışı başladı
SIRADAKİ HABER