HaberlerGündemAkdeniz ve Ege sahillerinde 245 düzensiz göçmen kurtarıldı

Akdeniz ve Ege sahillerinde 245 düzensiz göçmen kurtarıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Muğla'da 12, Aydın'da 72, İzmir'de 56, Mersin'de 15, Çanakkale'de 53, Balıkesir'de 37 olmak üzere toplamda 245 düzensiz göçmenin kurtarıldığını açıkladı.

Akdeniz ve Ege sahillerinde 245 düzensiz göçmen kurtarıldı

Yunanistan unsurları tarafından Türkiye kara sularına itilen Muğla, Aydın, Çanakkale, Balıkesir ve İzmir'de toplam 230, Mersin'de de 15 düzensiz göçmen kurtarılırken, Mersin'de 2 göçmen kaçakçısı yakalandı.

Muğla'nın Marmaris ilçesi Yeşilova mevkisi açıklarında, lastik botlarda bir grup düzensiz göçmenin olduğu bilgisi üzerine bölgeye hareket eden Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Yunan unsurları tarafından Türkiye kara sularına itildiği belirlenen 2 lastik bottaki 12 kişiyi sahil güvenlik botuna alarak karaya çıkardı.

Limana getirilen göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

Aydın ili Kuşadası ilçesi açıklarında can salları içerisinde 72, Mersin açıklarında lastik bot içerisinde 15 düzensiz göçmen ve 2 göçmen kaçakçısı şüphelisi yakalandı.

Çanakkale ili Ayvacık ilçesi açıklarında can salı ve lastik bot içerisinde 53, Balıkesir ili Ayvalık ilçesi açıklarında lastik bot içerisinde 37, İzmir ili Dikili ilçesi açıklarında 32 ve İzmir ili Çeşme ilçesi açıklarında lastik bot içerisinde 24 düzensiz göçmen kurtarıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER