HaberlerGündemAkdeniz ve Ege sahillerinde 245 düzensiz göçmen kurtarıldı

Akdeniz ve Ege sahillerinde 245 düzensiz göçmen kurtarıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Muğla'da 12, Aydın'da 72, İzmir'de 56, Mersin'de 15, Çanakkale'de 53, Balıkesir'de 37 olmak üzere toplamda 245 düzensiz göçmenin kurtarıldığını açıkladı.

Akdeniz ve Ege sahillerinde 245 düzensiz göçmen kurtarıldı

Yunanistan unsurları tarafından Türkiye kara sularına itilen Muğla, Aydın, Çanakkale, Balıkesir ve İzmir'de toplam 230, Mersin'de de 15 düzensiz göçmen kurtarılırken, Mersin'de 2 göçmen kaçakçısı yakalandı.

Muğla'nın Marmaris ilçesi Yeşilova mevkisi açıklarında, lastik botlarda bir grup düzensiz göçmenin olduğu bilgisi üzerine bölgeye hareket eden Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Yunan unsurları tarafından Türkiye kara sularına itildiği belirlenen 2 lastik bottaki 12 kişiyi sahil güvenlik botuna alarak karaya çıkardı.

Limana getirilen göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

Aydın ili Kuşadası ilçesi açıklarında can salları içerisinde 72, Mersin açıklarında lastik bot içerisinde 15 düzensiz göçmen ve 2 göçmen kaçakçısı şüphelisi yakalandı.

Çanakkale ili Ayvacık ilçesi açıklarında can salı ve lastik bot içerisinde 53, Balıkesir ili Ayvalık ilçesi açıklarında lastik bot içerisinde 37, İzmir ili Dikili ilçesi açıklarında 32 ve İzmir ili Çeşme ilçesi açıklarında lastik bot içerisinde 24 düzensiz göçmen kurtarıldı.

İLGİLİ HABERLER

Diyarbakır'da kar ile mücadele çalışmaları devam ediyorDiyarbakır'da kar ile mücadele çalışmaları devam ediyorDonarak şehit olan 120 Vanlı çocuk için program düzenlendiDonarak şehit olan 120 Vanlı çocuk için program düzenlendiTürkiye'de 149 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiTürkiye'de 149 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiNakliyeci esnafı sorunlarına çözüm bekliyorNakliyeci esnafı sorunlarına çözüm bekliyorİstanbul'da haftanın son iş gününde trafik yoğunluğu oluştu İstanbul'da haftanın son iş gününde trafik yoğunluğu oluştu
SIRADAKİ HABER