HaberlerGündemAK Partili Turan, Ayasofya Camii İmamı Boynukalın'ı "sürekli polemik üretmekle" itham etti

AK Partili Turan, Ayasofya Camii İmamı Boynukalın'ı "sürekli polemik üretmekle" itham etti

​AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ayasofya Camii Baş İmamı Mehmet Boynukalın'ın yaptığı açıklamalara ilişkin tepki çekecek bir paylaşım yaptı.

AK Partili Turan, Ayasofya Camii İmamı Boynukalın'ı "sürekli polemik üretmekle" itham etti

İnsanlara hakikati anlatmakla görevli olan Ayasofya Camii İmam Hatibi Boynukalın, İstanbul Sözleşmesi ve faiz gibi toplumun en önemli konularıyla ilgili yaptığı açıklamalar kimi çevreleri rahatsız etti.

Boynukalın'ı "sürekli polemik üretmekle" itham eden AK Parti Grup Başkanvekili Turan sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

Sn @M_Boynukalin Ayasofya'nın açılışı gibi tarihi bir meydan okumayı gölgede bırakacak bir tavırla sürekli polemiklerin içinde olmanız Ayasofya için bedel ödeyen herkesi üzmekte! Bir siyasi değil, kardeşiniz olarak bu mecrada/usulle olmanızın kimseye faydası olmadığı kanaatindeym

Ayasofya Camii Baş İmamı ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine ilişkin olarak sosyal medyada paylaşımda bulunmuş, "İstanbul sözleşmesi kaldırılmış. Hamdolsun. Allah razı olsun. Haklı ve güçlü insan = Haklı ve güçlü Türkiye" ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER