HaberlerGündemAK Parti MYK'sı yarın "Montrö bildirisi" gündemiyle toplanacak

AK Parti MYK'sı yarın "Montrö bildirisi" gündemiyle toplanacak

Telefon bağlantısıyla katıldığı bir televizyon programında konuşan AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, MYK'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında yarın saat 18.00'de toplanacağını açıkladı.

AK Parti MYK'sı yarın "Montrö bildirisi" gündemiyle toplanacak

103 emekli amiralin gece saatlerinde yayımladığı "Montrö bildirisi"ne tepkiler gelemeye devam ederken, AK Parti MYK'sında yeni bir karar alındı.

Kararı telefonla bağlandığı bir televizyon programında açıklayan Şahin, "Hukuki olarak darbeci zihniyetin temsilcilerine gereken cevap verilecektir." ifadelerini kullandı.

Bildirinin anayasaya karşı işlenen bir suç olduğunu dile getiren Şahin, "Demokrasi tarihimizde sıklıkla karşılaştığımız bir bildiri ile karşı karşıyayız, bu durumun anayasal düzene karşı işlenmiş bir suç." diye konuştu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının konuyla ilgili soruşturma başlattığını hatırlatan Şahin, "Gerek savcılık gerek mahkemeler gerekli değerlendirmeyi yapacaktır. Hukuki olarak darbeci zihniyetin temsilcilerine gereken cevap verilecektir. Cumhur ittifakı olarak bu bildirinin tamamen karşısındayız." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER