HaberlerGündemAK Parti Milletvekili Rümeysa Kadak TBMM'de konuştu

AK Parti Milletvekili Rümeysa Kadak TBMM'de konuştu

AK Parti'li Rümeysa Kadak'ın Meclis kürsüsünde yaptığı konuşma sosyal medyada gündem konuları arasına girdi.

AK Parti Milletvekili Rümeysa Kadak TBMM'de konuştu

Kadak konuşmasında, "Gençlerin mutsuz olduğu noktasıydı. Bu noktada ben de araştırmanın sonuçlarınden memnun değilim. Ben de bu konuda çalışmalar yapıyorum. Sosyal hayat, eğitim ve istihdam alanlarında... Fakat açıkcası, madem bu konuda bu kadar dertlisiniz. O zaman hazır buradayken sizden birkaç söz isteyeceğim. Mesela gençler bugün tacize uğrarken ilçe binalarınızda, mesela vekiliniz buraya gelip 'evet oldu, yine olacak' derseniz siz bu gençlerin mutlu olmasını bekleyemezsiniz. Ya da çocuklar ölürken, Yasin'ler yanarken, Aybüke öğretmen artık aramızda yokken, bu gençlerin mutlu olmasını bekleyemezsiniz." dedi.

Kadak konuşmasının devamında PKK ile mücadelede harcanan paralarla neler yapılabileceğini aktardı. Kadak, harcanan bu parayla 2 milyondan fazla gence istihdam sağlanabileceğini ve 540 otomobil fabrikasını açılabileceğini iddia etti.

24 Haziran Milletvekili Seçimi'nde AK Parti'nin İstanbul 3. bölgeden milletvekili seçilen Rümeysa Kadak, Meclis'in en genç üyesi oldu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER