HaberlerGündemAk Parti İl Başkanı Burhanettin Kuru:

Ak Parti İl Başkanı Burhanettin Kuru:

AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru, "Hızlı tren ile Sivas'tan İstanbul'a 5, Ankara'ya 2, Konya'ya 2,5, Eskişehir'e 3 ve İzmir'e 5 saatte ulaşabileceğiz. Hızlı tren Cumhuriyet tarihinde Sivas'a yapılan en büyük yatırım" dedi.

Ak Parti İl Başkanı Burhanettin Kuru:
AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru, "Hızlı tren ile Sivas'tan İstanbul'a 5, Ankara'ya 2, Konya'ya 2,5, Eskişehir'e 3 ve İzmir'e 5 saatte ulaşabileceğiz. Hızlı tren Cumhuriyet tarihinde Sivas'a yapılan en büyük yatırım" dedi.

AK Parti Sivas İl Teşkilatında bölge toplantıları aralıksız devam ediyor. Son olarak Şeyhşamil, Huzur ve Kılavuz mahalle sakinleri ile bir araya gelen İl Başkanı Burhanettin Kuru burada AK Parti'nin ülkede ve Sivas'ta yaptığı çalışmaları hakkında bilgi verdi. Programda konuşan AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru AK Parti'nin hizmet politikasında bölge, dil, din ayrımı olmadan ülkenin her yerine hizmet götürüldüğünü söyledi.

AK Parti öncesini ve sonrasını karşılaştıran Burhanettin Kuru yıllarca ülkeye eserler, büyük yatırımlar yapılmadığını belirterek, "AK Parti geldikten sonra bu ülke petrol, doğal gaz, altın bulmadı ülke aynı ülke, kaynaklar aynı kaynak ancak gel gör ki 11 yılda artık başka bir Türkiye var. Bugün ki Türkiye AK Parti'nin MHP, ANAP ve DSP'den aldığı Türkiye midir? Anlayış, lider, zihniyet değişti ve bunun neticesinde Türkiye'de çok büyük hizmetler var. Bu ülkede sağlık, eğitim ve dış politika artık eskisi gibi değil. Bu ülkenin her yeri hizmetlerle donatıldı, donatılmaya da devam ediliyor" dedi.

Türkiye'nin dünya üzerinde artık söz sahibi ülkelerden biri olduğunu söyleyen Burhanettin Kuru, "Türkiye ve dünya artık eskisi gibi değil. Türkiye artık dünyanın sayılı ülkesinden birisi. Türkiye büyüdüğü, güçlendiği ve o tarihi misyonuna doğru adım adım da gittiği için dünya artık eski dünya değil. Artık sözü dinlenen, ne diyecek diye merak edilen bir ülkeyiz" diye konuştu.

Ulaşımda Sivas'a çok büyük hizmet yapıldığını söyleyen Burhanettin Kuru havaalanını tekrar açtıklarını; İstanbul, İzmir ve Antalya seferlerinin başladığını, hava yolunu halkın yolu yaptıklarını söyledi. Hızlı tren çalışmaları hakkında da bilgi veren Burhanettin Kuru, "Hızlı tren çalışmaları devam ediyor. 2015 sonu 2016 başında bu çalışmalar sonlandığında Sivas'tan İstanbul'a 5, Ankara'ya 2, Konya'ya 2.5, Eskişehir'e 3 ve İzmir'e 5 saatte ulaşabileceğiz. Hızlı tren Cumhuriyet tarihinde Sivas'a yapılan en büyük yatırım" diye konuştu.

Programda vatandaşlara Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 4. Olağan Büyük Kongrede okuduğu Ey Sevgili şiiri ve AK Parti'nin ile il teşkilatının Sivas'ta yapmış olduğu çalışmaları sinevizyon eşliğinde vatandaşlara izletildi.

Bölge toplantısına AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Öztürk, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Toraman ve Merkez İlçe Başkanı İsmail Çapraz'da katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Kar yağışının ardından yaşanan elektrik kesintisi halkı mağdur ettiKar yağışının ardından yaşanan elektrik kesintisi halkı mağdur ettiArtuklu Belediyesi Kürtçe tabelalardaki yanlışı düzelttiArtuklu Belediyesi Kürtçe tabelalardaki yanlışı düzelttiDiyarbakır'da kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için çalışmalar sürüyorDiyarbakır'da kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için çalışmalar sürüyor​Malatya’da kardan dolayı 560 mahalle yolu ulaşıma kapandı​Malatya’da kardan dolayı 560 mahalle yolu ulaşıma kapandıŞırnak’ta ulaşıma kapanan 17 köy yolunu açma çalışmaları devam ediyorŞırnak’ta ulaşıma kapanan 17 köy yolunu açma çalışmaları devam ediyor
SIRADAKİ HABER