HaberlerGündemAk Parti Çorum İl Danışma Meclisi Yapıldı

Ak Parti Çorum İl Danışma Meclisi Yapıldı

AK Parti Çorum İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, “Kimse bizim içimize ayrılık ve fitne tohumları atamaz, buna kalkışırsa da başarılı olamaz. Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız kimi işaret ederse, bizler onun yanında dimdik durup, yüzde 62 olan oy oranımızı daha da yukarılara taşıyarak Çorum belediyesini kazanacağız” dedi.

Ak Parti Çorum İl Danışma Meclisi Yapıldı
AK Parti Çorum İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, “Kimse bizim içimize ayrılık ve fitne tohumları atamaz, buna kalkışırsa da başarılı olamaz. Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız kimi işaret ederse, bizler onun yanında dimdik durup, yüzde 62 olan oy oranımızı daha da yukarılara taşıyarak Çorum belediyesini kazanacağız” dedi.

AK Parti Çorum İl Başkanlığı Kasım ayı danışma meclisi toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, partililer ve aday adayları katıldı.

AK Parti olarak 2002 yılından bugüne kadar Çorum’da toplumun tüm kesimleri tarafından gelen talepler ve bulundukları vaatlerin tamamını yerine getirdiklerini belirten Ceylan, bu istek ve taleplerden sadece demiryolunun kaldığını, bunun da yine AK Parti iktidarına nasip olacağını söyledi.

İlçe belediye başkan aday adaylarından basında çıkan haberler itibar etmemelerini isteyen Ceylan, ilçe belediye başkan adaylıkları ile ilgili sürecin başlamadığını, hiçbir ilçe adayının net olmadığını ve hiçbir isim üzerinde çalışma yapılmadığını belirtti. Ceylan, 15 Aralık tarihine kadar ilçe belediye başkan adaylıkları ile ilgili bir çalışma olmayacağını kaydetti. AK Parti’ye yakışır bir adaylık sürecinin yaşandığını, bu süreçteki olgun tavırları nedeniyle ilçe belediye başkan aday adaylarına teşekkür eden Ceylan, bu süreçte seviyeyi hiçbir zaman düşürmediklerinin altını çizdi. İl genel meclis üyeliği için 138, belediye meclis üyeleği için 87 kişinin müracaatta bulunduğunu açıklayan Ceylan, ilçelerle birlikte yapılan belediye meclis üyeliği müracaatların ise 450’yi bulduğunu, bu sayının rekor düzeyde olduğunu dile getirdi.

Basında demiryolunun gündemde tutulduğunu söyleyen Ceylan, “Elbette ki sivil toplum kuruluşlarımız devamlı gündemde tutabilir, tabi ki bunlar doğru sözler, ama bilinmelidir ki nasıl doğalgazı, üniversiteyi biz getirdiysek, demiryolunu da biz getireceğiz. Kimse bu işi sahiplenmesin. Kimse bu emekleri görmezlikten gelemez. Kimse bu yapılanları tek başına sahiplenemez. il başkanı, belediye başkanı ve milletvekillerimiz’i göz ardı edemez ve kimsenin de buna hakkı yoktur. Çorum’da 1,5-2 senelik mazisi olanların bu işleri sahiplenmeye hakkı yoktur. Gecesini gündüzüne katarak, bu şehir için çalışan insanlar var. Bu hizmetler, il başkanı, belediye başkanı, milletvekilleri ve ilçe başkanları olarak bu ekip sayesinde olmuştur ve olacaktır. Bu çalışmalar, bir iki yılın eseri değildir. Çorum’da meydanı kimseye bırakmayız. MYO’da yapılan temel atma töreninde il başkanı, belediye başkanı ve milletvekilleri olarak yer alamayışımız, Ankara’da devam eden seçim süreci ile ilgili yoğun çalışmalardır. Burada önce hakkı Rektörümüz Sayın Reha Metin Alkan’a teslim etmek lazım. Belediye Başkanımız’a, vekillerimize, ilçe başkanlarımıza teşekkür etmek lazım” diye konuştu.

Çorum Belediye Başkan adaylığı için 7 aday adayının bulunduğunu hatırlatan Ceylan, “Hepsi de Çorum’a hizmet için bu yola çıktı, hepsi de değerli arkadaşlarımızdır. Kimse içimize ayrılık tohumu atamaz, bunda başarılı da olamaz. Sayın Başbakanımız hangisi Çorum için tercih ederse, bizler onun yanında dimdik dururuz, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Biz nefsimizi ayaklar altına alıp, doğruları söyledik. Kimi gönderirse sonuna kadar gider ve yüzde 62 olan oy oranımızı daha da artıracağız. Dedikodu ve fitne çıkaranlara kimse izin vermesin. Biz, kimsenin adamı değiliz, biz sadece Recep Tayyip Erdoğan’ın adamıyız ve tek ondan icazet alırız. Sayın Başbakanımız’ı Çorum’a davet ettim, değerlendireceğini söyledi. Yine binalara ‘Senin için her şeye hazırız Recep Tayyip Erdoğan’ yazacağız ve bunu da bizzat kendisine söyledim. Biz sizin beyaz gömlek giyip çıktığınız bu yolda, kefenlerimizi giyip arkanızdan yürüyoruz dedim. Kimse birbirini kırmaya dökmeye kalkmasın. Sevgimizi ve saygımızı kaybetmeyelim. Kraldan çok kralcı olanlara da izin vermeyin. Tek davamız AK Parti davası, tek sevdamız millet ve Çorum’a hizmettir Başkasını boş dinleriz.”

Ceylan’ın konuşmasından sonra, toplantı basına kapalı olarak devam etti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER