HaberlerGündemAile ve Dini Rehberlik Merkezi’nin temeli atıldı

Aile ve Dini Rehberlik Merkezi’nin temeli atıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep İl Müftülüğü ve hayırsever Asım Kökoğlu iş birliğinde toplumun mihenk taşı olan aile bireylerine sağlıklı bir ortam oluşturmak amacıyla “Aile ve Dini Rehberlik Merkezi” için temel atma töreni düzenlendi.

Aile ve Dini Rehberlik Merkezi’nin temeli atıldı

Temel atma töreninde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, Aile ve Dini Rehberlik Merkezi’nin birçok sıkıntıya deva olacağını ve bu tür merkezlerin sayısının artacağını belirterek desteklerinden dolayı Asım Kökoğlu’na teşekkür etti.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak da ailenin toplumun temel taşı olduğuna dikkat çekti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de aile kurumunun önemini vurgulayarak, “Zor bir dönemden geçiyoruz. Küreselleşme, dijitalleşme, göç, büyük aileden çekirdek aileye döndük, gittikçe bireyselleşiyoruz, bireysellik bizleri yalnızlaştırıyor, mutsuzlaştırıyor ve sorunlarımızı daha da büyütüyor. Oysa ailenin kuvvetli bir şekilde yoluna devam etmesi gerekiyor. Bin 400 yıl önce kız çocukları diri diri gömülürken kadını eşref-i mahlukat olarak gören, kadın ve erkeği birbirine tamamlayıcı olarak gören bir medeniyetten geliyoruz. Bizim dinimizde kadın ve erkek birbirinin rakibi değildir. Rabbim bir görev veriyor, ‘kim bunu yaparsa cennete girecek’ diyor. Cinsiyetçi bir bakış asla yok. İyi insan olmak üzerine bir rolümüz var ve bunun hakkını veren inşallah cennette buluşacak.” dedi.

Şahin, “Hazreti Hatice ve Hazreti Aişe’nin (radiyallahu anhuma) bizler için büyük bir rol model olduğu bir medeniyetten geliyoruz. Bunu halkımıza anlatmak gerekiyor. Bunda başarılı olmamızda bu tür merkezler yardımcı olacak. Bin 400 yıl önce çölün ortasında en güçlü ticaret kadını Hazreti Hatice (radiyallahu anhuma) örneği halen yok. Sevgili Peygamberimizin hayatı, ailesi, yöneticiliği birer örnek ve rehber. Bizim ihtiyacımız, çaremiz buralar. Medeniyet kodlarımızı güçlendirmemiz lazım. Biz bu merkezleri çoğaltarak, sorunları çözme kapasitemizi arttırarak, gençleri daha güzel yetiştirerek geleceğe hazırlanıyoruz.” diye konuştu.

Gaziantep İl Müftüsü Doktor Hüseyin Hazırlar ise, “Milletimizi tarih sahnesinde sürekli kılacak olan en önemli müessese; aile müessesi. Biz bu aile müessesini güçlü kılmak, korumak zorundayız.” diye konuştu.

Hayırsever Asım Kökoğlu da kurulacak merkez ile yüzlerce, binlerce insanın yuvasının yıkılmaktan kurtulacağını, gençlerin kötü alışkanlıklardan alıkonulmasına vesile olacağını, Gaziantep’te ilk olan merkezin başka merkezlere de öncülük edeceğinin altını çizdi.

Aile ve Dini Rehberlik Merkezi hakkında

Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilecek arsa üzerine kurulacak merkez, 3 kattan oluşurken merkez içerisinde bir kütüphane, bir seminer salonu ve 5 adet derslik bulunacağı belirtildi.

Hizmet vermeye başladığında merkezde haftanın her gününde hem telefonla hem de yüz yüze görüşmelerle manevi ve psikolojik danışmanlık hizmeti verileceği bildirildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER