HaberlerGündemAhika'nın Aylık Toplantısı Kırıkkale"de Yapıldı

Ahika'nın Aylık Toplantısı Kırıkkale"de Yapıldı

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) aylık yönetim kurulu toplantısı Kırıkkale’de yapıldı.

Ahika'nın Aylık Toplantısı Kırıkkale"de Yapıldı
Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) aylık yönetim kurulu toplantısı Kırıkkale’de yapıldı.

Kırıkkale Valiliği toplantı salonunda düzenlen AHİKA aylık yönetim kurulu toplantısına, Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illerinin Valililerinin yanı sıra Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarının katılımlarıyla gerçekleşti.

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak başkanlığında yapılan toplantıda ilk olarak bir önceki ay gerçekleştirilen toplantıda alınan kararlar değerlendirildi.

Toplantının gündem maddesini açıklayan Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Teknik Destek Programı sonuçlarını açıkladı. Çakacak, 498 bin 103 TL bütçeli 2013 yılı Teknik Destek Programı Temmuz-Ağustos 2013 dönemi başvurularına 41 başvurunun yapıldığını, bu başvurulardan 32’sinin başarılı olduğunu, kazanan başvuru sahiplerinin AHİKA resmi web sitesinde yayınlandığını söyledi.

Bu toplantıda Doğrudan Faaliyet Desteği Başvurularının da karara bağlanacağını söyleyen Vali Özdemir Çakacak, “Türk Hava Yolları ile işbirliği çerçevesinde bölgenin yurt dışı tanıtımı için protokol imzalanması konusunda Genel Sekretere yetki verilmesi konusu da bugün görüşülecektir. Bir sonraki yönetim kurulu toplantı maddesi ise 30 Ocak-2 Şubat 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan 2014 yılı EMITT Turizm Fuarı’na katılım olacaktır. Bu toplantıda Doğrudan Faaliyet Desteği Başvurularının da karara bağlanacaktır. Komisyon tarafından değerlendirilmesi yapılan 16 proje teklifinin onaylanıp, onaylanmayacağı konusunda yönetim kurulu tarafından karar verilmesi gerekmektedir” dedi.

Bu toplantıda 2013 yılı Mali Destek Programı konularının ve başvuru şartlarının hazırlanan bölge planındaki önceliklerde dikkate alınarak belirlenmesi gerektiğini belirten Vali Bakacak, "Bugünkü toplantımız Ekonomi Bakanlığı ile Ajansımız arasında bölgemize yönelik olarak ortak yürütülecek çalışmaya ilişkin protokol imzalamak üzere Genel Sekreter yetki verilmesi konusunun görüşülmesi ile devam edecektir. Toplantımız, gelecek bir ay için planlanan çalışmaların tartışılmasıyla sona erecektir” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER