HaberlerGündemAğrı eksi 24 dereceyle Türkiye'nin en soğuk ili oldu

Ağrı eksi 24 dereceyle Türkiye'nin en soğuk ili oldu

Dondurucu soğuklar, Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini sürdürüyor. Gece ölçülen endüşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 24 olmak üzere Ağrı'da gerçekleşti.

Ağrı eksi 24 dereceyle Türkiye'nin en soğuk ili oldu

Bölgede etkisini sürdüren soğuklar nedeni ile ağaçlara kırağı düştü. Vatandaşlar araçlarını soğuktan korumak için üzerlerini çadır ve battaniyeler ile örttü.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, sıcaklıkların mevsim normallerinin 1 ila 3 derece altında seyredeceği bölgede, hava az bulutlu ve açık geçecek.

Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 24, Kars'ta 21, Ardahan'da 15, Erzurum'da 14, Erzincan ve Iğdır'da 7 derece olarak ölçüldü. Gün içinde en yüksek sıcaklığın ise Erzincan'da 2, Iğdır'da 1, sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 7, Ardahan'da 5, Kars ve Erzurum'da 4 derece olması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER

Şanlıurfa'da PKK operasyonunda 2 şüpheli gözaltına alındıŞanlıurfa'da PKK operasyonunda 2 şüpheli gözaltına alındıSuriye'deki deprem güneydoğu illerinde hissedildiSuriye'deki deprem güneydoğu illerinde hissedildiFıstık fabrikasında hırsızlık yapan şüpheli suçüstü yakalandıFıstık fabrikasında hırsızlık yapan şüpheli suçüstü yakalandıAzalarında dövme olan kişinin namazı geçerli midir?Azalarında dövme olan kişinin namazı geçerli midir?Rektör Prof. Dr. Şındak üniversite çalışmaları hakkında bilgi verdiRektör Prof. Dr. Şındak üniversite çalışmaları hakkında bilgi verdi
SIRADAKİ HABER