HaberlerGündemAğrı eksi 24 dereceyle Türkiye'nin en soğuk ili oldu

Ağrı eksi 24 dereceyle Türkiye'nin en soğuk ili oldu

Dondurucu soğuklar, Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini sürdürüyor. Gece ölçülen endüşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 24 olmak üzere Ağrı'da gerçekleşti.

Ağrı eksi 24 dereceyle Türkiye'nin en soğuk ili oldu

Bölgede etkisini sürdüren soğuklar nedeni ile ağaçlara kırağı düştü. Vatandaşlar araçlarını soğuktan korumak için üzerlerini çadır ve battaniyeler ile örttü.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, sıcaklıkların mevsim normallerinin 1 ila 3 derece altında seyredeceği bölgede, hava az bulutlu ve açık geçecek.

Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 24, Kars'ta 21, Ardahan'da 15, Erzurum'da 14, Erzincan ve Iğdır'da 7 derece olarak ölçüldü. Gün içinde en yüksek sıcaklığın ise Erzincan'da 2, Iğdır'da 1, sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 7, Ardahan'da 5, Kars ve Erzurum'da 4 derece olması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER