HaberlerGündemAğrı eksi 24 dereceyle Türkiye'nin en soğuk ili oldu

Ağrı eksi 24 dereceyle Türkiye'nin en soğuk ili oldu

Dondurucu soğuklar, Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini sürdürüyor. Gece ölçülen endüşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 24 olmak üzere Ağrı'da gerçekleşti.

Ağrı eksi 24 dereceyle Türkiye'nin en soğuk ili oldu

Bölgede etkisini sürdüren soğuklar nedeni ile ağaçlara kırağı düştü. Vatandaşlar araçlarını soğuktan korumak için üzerlerini çadır ve battaniyeler ile örttü.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, sıcaklıkların mevsim normallerinin 1 ila 3 derece altında seyredeceği bölgede, hava az bulutlu ve açık geçecek.

Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 24, Kars'ta 21, Ardahan'da 15, Erzurum'da 14, Erzincan ve Iğdır'da 7 derece olarak ölçüldü. Gün içinde en yüksek sıcaklığın ise Erzincan'da 2, Iğdır'da 1, sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 7, Ardahan'da 5, Kars ve Erzurum'da 4 derece olması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER