HaberlerGündemAğrı'da yolu kapalı olan köyde rahatsızlanan hasta 6 saatte kurtarıldı

Ağrı'da yolu kapalı olan köyde rahatsızlanan hasta 6 saatte kurtarıldı

Kar yağışı ve tipi nedeni ile Ağrı'nın Diyadin ilçesine bağlı Oğuloba köyü Otlubayır mezrası kapalı olmasından dolayı rahatsızlanan 80 yaşındaki Zübeyit Kaya'yı hastaneye ulaştırmak için sağlık ekipleri 6 saatlik çalışma yürüttü.

Ağrı'da yolu kapalı olan köyde rahatsızlanan hasta 6 saatte kurtarıldı

Diyadin ilçesine 35 kilometre uzaklıktaki Oğuloba (Şahwelat) Köyüne bağlı Otlubayır (Mezre) mezrasında 80 yaşındaki Zübeyit Kaya rahatsızlandığı ihbarını alan sağlık ekipleri çıktıkları yolda kar engelini aşamayınca paletli ambulansı kullandılar.

Sağlık ekipleri, saatlerce süren bir yolculuğun ardından hasta vatandaşa ulaşabildi. Köyde yapılan ilk müdahalenin ardından paletli ambulansa alınan hasta, yolu açık olan Oğuloba köyünde bekleyen ambulansa ulaştırıldı.

Diyadin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınan hastanın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER