HaberlerGündemAğrı'da yolları ulaşıma kapalı olan köy yollarını açma çalışması başlatıldı

Ağrı'da yolları ulaşıma kapalı olan köy yollarını açma çalışması başlatıldı

Kentte dün gece başlayan kar yağışı ve tipi nedeni ile ulaşıma kapanan köy yollarının açılması için yapılan çalışmalarda yer yer zorluklarda yaşanıyor.

Ağrı'da yolları ulaşıma kapalı olan köy yollarını açma çalışması başlatıldı

İl Özel İdaresince hazırlanan Karla Mücadele Eylem Planı çerçevesinde, 78 iş makinesi, 91 personel ve 8 mobil ekiple karla mücadele çalışması yapılan kentte oluşturulan kar timleri, ulaşım sağlanamayan 273 köy yolunun yeniden açılması çalışmalar devam ediyor.

Yol açma çalışması yürüten greyder operatörü Mehmet Ali Dayanmaz, açtıkları yolların tipi ve fırtına nedeni ile tekrar kapandığını belirtti.

Kış şartlarının zorluğuna işaret eden Mehmet Ali Dayanmaz, "Yol açmada önceliği, acil olan diyaliz ve doğum vakalarının olduğu köylere veriyoruz. Fırtına, açtığımız yolu tekrar kapatıyor. Biz de dönüp tekrardan yolu açıyoruz. Tek gayemiz yolları sürekli açık tutmak." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Dışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınamaDışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınamaTunceli'de sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalıTunceli'de sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalıMalatya'da 3,8 büyüklüğünde depremMalatya'da 3,8 büyüklüğünde depremİş yeri yanan esnaf yetkililerden yardım bekliyorİş yeri yanan esnaf yetkililerden yardım bekliyor​Adıyaman'da mahalle bahçeleri kurulmaya devam ediyor​Adıyaman'da mahalle bahçeleri kurulmaya devam ediyor
SIRADAKİ HABER