HaberlerGündemAğrı'da yolları ulaşıma kapalı olan köy yollarını açma çalışması başlatıldı

Ağrı'da yolları ulaşıma kapalı olan köy yollarını açma çalışması başlatıldı

Kentte dün gece başlayan kar yağışı ve tipi nedeni ile ulaşıma kapanan köy yollarının açılması için yapılan çalışmalarda yer yer zorluklarda yaşanıyor.

Ağrı'da yolları ulaşıma kapalı olan köy yollarını açma çalışması başlatıldı

İl Özel İdaresince hazırlanan Karla Mücadele Eylem Planı çerçevesinde, 78 iş makinesi, 91 personel ve 8 mobil ekiple karla mücadele çalışması yapılan kentte oluşturulan kar timleri, ulaşım sağlanamayan 273 köy yolunun yeniden açılması çalışmalar devam ediyor.

Yol açma çalışması yürüten greyder operatörü Mehmet Ali Dayanmaz, açtıkları yolların tipi ve fırtına nedeni ile tekrar kapandığını belirtti.

Kış şartlarının zorluğuna işaret eden Mehmet Ali Dayanmaz, "Yol açmada önceliği, acil olan diyaliz ve doğum vakalarının olduğu köylere veriyoruz. Fırtına, açtığımız yolu tekrar kapatıyor. Biz de dönüp tekrardan yolu açıyoruz. Tek gayemiz yolları sürekli açık tutmak." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER