HaberlerGündemAğrı'da silah kaçakçılığı yönelik eş zamanlı operasyon

Ağrı'da silah kaçakçılığı yönelik eş zamanlı operasyon

Kentte silah kaçakçılığının önlenmesine yönelik gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda 3 kişi tutuklanırken çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Ağrı'da silah kaçakçılığı yönelik eş zamanlı operasyon

Ağrı İl Emniyet Müdürlüğünün il genelinde silah kaçakçılığının önlenmesine yönelik yaptığı 5 aylık çalışmalar neticesinde Patnos ilçesi, Niğde ve Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde 18 şahsın ev ve iş yerine eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Konu ile ilgili Ağrı Valiliği tarafından yapılan açıklamada, gerçekleştirilen operasyonlarda 1 kişinin kendiliğinden teslim olduğunu, firari olan 2 kişinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Açıklamanın devamında, gerçekleştirilen eş zamanlı silah kaçakçılığı operasyonu ile alakalı olarak gözaltına alınan 16 şüpheli şahıstan 2 kişinin ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığı, gözaltındaki diğer 14 kişinin Patnos Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildiği ve  konuyla alakalı 3 şahıs ise tutuklandığı ifade edildi.

Açıklamada, şahısların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda PKK/KCK'ye ait örgütsel dokümanlar, silah yapımında ve tamiratında kullanılan çok sayıda silah malzemesi ve çok sayıda mühimmat ele geçirildiği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER