HaberlerGündemAğrı'da silah kaçakçılığı yönelik eş zamanlı operasyon

Ağrı'da silah kaçakçılığı yönelik eş zamanlı operasyon

Kentte silah kaçakçılığının önlenmesine yönelik gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda 3 kişi tutuklanırken çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Ağrı'da silah kaçakçılığı yönelik eş zamanlı operasyon

Ağrı İl Emniyet Müdürlüğünün il genelinde silah kaçakçılığının önlenmesine yönelik yaptığı 5 aylık çalışmalar neticesinde Patnos ilçesi, Niğde ve Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde 18 şahsın ev ve iş yerine eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Konu ile ilgili Ağrı Valiliği tarafından yapılan açıklamada, gerçekleştirilen operasyonlarda 1 kişinin kendiliğinden teslim olduğunu, firari olan 2 kişinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Açıklamanın devamında, gerçekleştirilen eş zamanlı silah kaçakçılığı operasyonu ile alakalı olarak gözaltına alınan 16 şüpheli şahıstan 2 kişinin ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığı, gözaltındaki diğer 14 kişinin Patnos Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildiği ve  konuyla alakalı 3 şahıs ise tutuklandığı ifade edildi.

Açıklamada, şahısların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda PKK/KCK'ye ait örgütsel dokümanlar, silah yapımında ve tamiratında kullanılan çok sayıda silah malzemesi ve çok sayıda mühimmat ele geçirildiği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER