HaberlerGündemAğrı'da hava sıcaklığı eksi 24'e indi

Ağrı'da hava sıcaklığı eksi 24'e indi

Hava sıcaklığının sıfırın altında 24 dereceyi gördüğü Ağrı, Türkiye'nin gece hava sıcaklığının en düşük ölçüldüğü il oldu.

Ağrı'da hava sıcaklığı eksi 24'e indi

Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede, sıcaklığın mevsim normallerinin seyredeceği tahmin ediliyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 24, Ardahan 23, Erzurum 19, Kars 18, Erzincan 9, Tunceli 4 ve Iğdır'da ise 3 derece olarak kaydedildiği açıklandı.

Açıklamada, gün içinde beklenen en yüksek hava sıcaklığı ise Tunceli'de 8, Erzincan'da 4, Iğdır'da 3, sıfırın altında olmak üzere Ağrı ve Erzurum illerinde 4, Ardahan ve Kars illerinde ise 3 derece olacağı tahmin ediliyor.

Açıklamanın devamında, bölge genelinde buzlanma, don, sis ve pus olayı ile dik ve eğimli alanlarda çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması uyarısında bulunuldu.

İLGİLİ HABERLER

Dışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınamaDışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınamaTunceli'de sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalıTunceli'de sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalıMalatya'da 3,8 büyüklüğünde depremMalatya'da 3,8 büyüklüğünde depremİş yeri yanan esnaf yetkililerden yardım bekliyorİş yeri yanan esnaf yetkililerden yardım bekliyor​Adıyaman'da mahalle bahçeleri kurulmaya devam ediyor​Adıyaman'da mahalle bahçeleri kurulmaya devam ediyor
SIRADAKİ HABER