HaberlerGündemAğrı'da evi yanan aile için yardım toplandı

Ağrı'da evi yanan aile için yardım toplandı

Geçtiğimiz günlerdeevlerinde çıkan yangında iki çocuğu ile birlikte hayatını kaybeden Özgür Murat'ın geride kalan aile fertleri için Kızılay Ağrı Şubesi tarafından başlatılan "Ev Yardım Kampanyası"nda yaklaşık 300 bin TL toplandı.

Ağrı'da evi yanan aile için yardım toplandı

5 Aralık günü evlerinde çıkan yangını fark edip eşi ve iki çocuğunu dışarı çıkarmayı başaran Özgür Murat, yangında mahsur kalan diğer iki çocuğu için bir daha alevlerin içine dalmış ama dışarı çıkamamıştı. Solunum sıkıntısı yaşayan baba Özgür Murat ile 2 çocuğu  yanarak hayatını kaybetmişti.

İkamet ettikleri evlerinin ve eşyalarının kullanılmaz hale gelmesi nedeni ile başlarını sokacak bir eve ihtiyaç duyan Murat ailesinin geride kalan fertleri için Kızılay Ağrı Şubesi tarafından "Ev Yardım Kampanyası" başlatıldı ve kısa sürede halkın ilgi gösterdiği kampanya çerçevesinde toplamda 299 bin 586 TL para toplandı.

Ağrı'da evi yanan aile için yardım toplandı

Kampanyanın bugün son bulduğunu belirten Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı, halkın aileyi sahiplendiğini vurguladı.

Şube binasında basın açıklaması yapan Tatlı, "Yaptığımız bu kampanya çok muazzam bir etki gösterdi. Türkiye'nin tamamının, yurtdışında yaşayan ve yıllar önce bu memleketten ayrılmış olan tüm insanların gönlünün ve kalbinin harekete geçmesini sağladı. Bizi arayıp ağlayarak 'Ne yapabiliriz?' diye çırpınırcasına irtibata geçtiler. Kampanyanın birinci gününde 231 tane bağışçımız kampanya destek verdik. Kampanyanın bugün geldiği son noktada bin 591 tane bağışçımız bu işe destek verdi, gönül verdi. Yardım kampanyamıza ilk gelen miktar 15 TL oldu. Bir ablamız para göndererek, 'engelli çocuğumun kumbarasındaki parayı gönderiyorum, çocuğum haberleri gördü, destek vermek istedi' dedi. İnsanların yüreğinin yandığını, gelen paralardan ve yapılan açıklamalardan anlıyoruz." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER