HaberlerGündemAğrı'da evi yanan aile için yardım toplandı

Ağrı'da evi yanan aile için yardım toplandı

Geçtiğimiz günlerdeevlerinde çıkan yangında iki çocuğu ile birlikte hayatını kaybeden Özgür Murat'ın geride kalan aile fertleri için Kızılay Ağrı Şubesi tarafından başlatılan "Ev Yardım Kampanyası"nda yaklaşık 300 bin TL toplandı.

Ağrı'da evi yanan aile için yardım toplandı

5 Aralık günü evlerinde çıkan yangını fark edip eşi ve iki çocuğunu dışarı çıkarmayı başaran Özgür Murat, yangında mahsur kalan diğer iki çocuğu için bir daha alevlerin içine dalmış ama dışarı çıkamamıştı. Solunum sıkıntısı yaşayan baba Özgür Murat ile 2 çocuğu  yanarak hayatını kaybetmişti.

İkamet ettikleri evlerinin ve eşyalarının kullanılmaz hale gelmesi nedeni ile başlarını sokacak bir eve ihtiyaç duyan Murat ailesinin geride kalan fertleri için Kızılay Ağrı Şubesi tarafından "Ev Yardım Kampanyası" başlatıldı ve kısa sürede halkın ilgi gösterdiği kampanya çerçevesinde toplamda 299 bin 586 TL para toplandı.

Ağrı'da evi yanan aile için yardım toplandı

Kampanyanın bugün son bulduğunu belirten Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı, halkın aileyi sahiplendiğini vurguladı.

Şube binasında basın açıklaması yapan Tatlı, "Yaptığımız bu kampanya çok muazzam bir etki gösterdi. Türkiye'nin tamamının, yurtdışında yaşayan ve yıllar önce bu memleketten ayrılmış olan tüm insanların gönlünün ve kalbinin harekete geçmesini sağladı. Bizi arayıp ağlayarak 'Ne yapabiliriz?' diye çırpınırcasına irtibata geçtiler. Kampanyanın birinci gününde 231 tane bağışçımız kampanya destek verdik. Kampanyanın bugün geldiği son noktada bin 591 tane bağışçımız bu işe destek verdi, gönül verdi. Yardım kampanyamıza ilk gelen miktar 15 TL oldu. Bir ablamız para göndererek, 'engelli çocuğumun kumbarasındaki parayı gönderiyorum, çocuğum haberleri gördü, destek vermek istedi' dedi. İnsanların yüreğinin yandığını, gelen paralardan ve yapılan açıklamalardan anlıyoruz." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER