HaberlerGündemAğrı'da durdurulan iki tırda 91 kilo uyuşturucu ele geçirildi

Ağrı'da durdurulan iki tırda 91 kilo uyuşturucu ele geçirildi

Ağrı'da, uyuşturucu madde ticareti yapanlara yönelik gerçekleştirilen operasyonda, durdurulan 2 tırda 91 kilo uyuşturucu ele geçirilirken her 2 aracın sürücüsü de tutuklandı.

Ağrı'da durdurulan iki tırda 91 kilo uyuşturucu ele geçirildi

Ağrı Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında Şeker Kavşağı Narkotik Arama ve Kontrol Noktasında durdurulan 2 İran plakalı tırda zulalanmış sıvı metamfetamin ele geçirildi.

Konu hakkında Ağrı Valiliği tarafından yapılan basın açıklamasında, "Şeker Kavşağı Narkotik Arama ve Kontrol Noktasında durdurulan uluslararası yasal yük taşıyan 2 İran tırında yapılan aramada aracın çeşitli bölümlerine zulalanmış vaziyette toplamda 91 kilo 860 gram sıvı metamfetamin maddesi ele geçirilmiştir." denildi.

Açıklamanın yanında, "Olaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında İran uyruklu 2 tır sürücüsü gözaltına alınarak çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanmış, suçta kullanılan araçlara el konulmuş, suç organizasyonunun deşifre edilmesine yönelik soruşturma kapsamlı olarak devam etmektedir." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, ele geçirilen 91 kilo 860 gram sıvı metamfetamin maddesi Türkiye'de yol uygulama noktalarında tek seferde ele geçirilen en yüksek miktar olarak kayıtlara geçtiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER