HaberlerGündemAğrı'da durdurulan iki tırda 91 kilo uyuşturucu ele geçirildi

Ağrı'da durdurulan iki tırda 91 kilo uyuşturucu ele geçirildi

Ağrı'da, uyuşturucu madde ticareti yapanlara yönelik gerçekleştirilen operasyonda, durdurulan 2 tırda 91 kilo uyuşturucu ele geçirilirken her 2 aracın sürücüsü de tutuklandı.

Ağrı'da durdurulan iki tırda 91 kilo uyuşturucu ele geçirildi

Ağrı Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında Şeker Kavşağı Narkotik Arama ve Kontrol Noktasında durdurulan 2 İran plakalı tırda zulalanmış sıvı metamfetamin ele geçirildi.

Konu hakkında Ağrı Valiliği tarafından yapılan basın açıklamasında, "Şeker Kavşağı Narkotik Arama ve Kontrol Noktasında durdurulan uluslararası yasal yük taşıyan 2 İran tırında yapılan aramada aracın çeşitli bölümlerine zulalanmış vaziyette toplamda 91 kilo 860 gram sıvı metamfetamin maddesi ele geçirilmiştir." denildi.

Açıklamanın yanında, "Olaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında İran uyruklu 2 tır sürücüsü gözaltına alınarak çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanmış, suçta kullanılan araçlara el konulmuş, suç organizasyonunun deşifre edilmesine yönelik soruşturma kapsamlı olarak devam etmektedir." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, ele geçirilen 91 kilo 860 gram sıvı metamfetamin maddesi Türkiye'de yol uygulama noktalarında tek seferde ele geçirilen en yüksek miktar olarak kayıtlara geçtiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Habur Sınır Kapısında binlerce kaçak sigara ve yüzlerce cep telefonu ele geçirildiHabur Sınır Kapısında binlerce kaçak sigara ve yüzlerce cep telefonu ele geçirildiElâzığ Valisi depremzedeleri ziyaret ettiElâzığ Valisi depremzedeleri ziyaret ettiKüffar Fransız askerlerin katlettiği tesettür şehidi: Mehmet KamilKüffar Fransız askerlerin katlettiği tesettür şehidi: Mehmet KamilŞehid Mehmet Kamil ve annesi dualarla anıldıŞehid Mehmet Kamil ve annesi dualarla anıldıDiyanet personel alımı sözlü sınav tarihi açıklandıDiyanet personel alımı sözlü sınav tarihi açıklandı
SIRADAKİ HABER