HaberlerGündemAğrı'da 428 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa giyecek yardımı

Ağrı'da 428 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa giyecek yardımı

"Kış Üşütür Kardeşlik Isıtır" sloganıyla başlatılan kampanya çerçevesinde 750’den fazla yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa kışlık kıyafet yardımı yapmayı hedefleyen IHH Ağrı Temsilciliği, şu ana kadar 428 çocuğu giydirdi.

Ağrı'da 428 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa giyecek yardımı

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 228 çocuğa kışlık kıyafet yardımında bulunan Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği, dün de Ağrı merkezde 200 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa kışlık kıyafet yardımında bulundu.

Yapılan çalışma hakkında açıklama yapan Ağrı İHH Başkanı Kerem Engin, "Ağrı İHH olarak il genelinde yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerimize düzenli ve dönemsel yardımlar yapmaya devam ediyoruz. Bu yıl özellikle pandeminin de etkisiyle insanların ihtiyaçlarının daha fazla hissedilir derecede arttığını gördük. Bu yüzden Ağrı İHH yönetimi olarak bu yıl yapmayı düşündüğümüz kış yardımı kampanyamıza "Kış Üşütür Kardeşlik Isıtır" ismini verme kararı aldık. Amacımız hem bu zorlu salgın sürecinde hem de kışın dezavantajlı etkisi karşısında topyekûn bir kardeşlik seferberliği yapmaktır. Zira ancak sıkıntılarımızı paylaşma ve dayanışma sonucu hafifletebiliriz. Hamdolsun bu konuda İnegöl İHH İnsani Yardım derneğimizin çok anlamlı ve değerli bir katkısı oldu bizlere. İnegöl'den Ağrıya bir kardeşlik köprüsü kurdular. Yaptığımız istişareler sonucu İnegöl İHH, 600 çocuğumuzu kardeşlikleri ile ısıtma kararı aldılar. Biz de yaptığımız çağrılar sonucu il içinde ve dışında esnaflarımız ve hayırseverlerin desteğiyle 150'den fazla çocuğumuza kışlık kıyafet sözü aldık." ifadelerini kullandı.

Taşlıçay ve Diyadin ilçelerindeki çocuklar için de gönüllüler tarafından kışlık kıyafetlerin hazırlanıp paketlendiğini belirten Engin, "İnşallah önümüzdeki hafta Patnos ve Eleşkirt ilçelerimizde giyim çalışmamız olacak. Ay sonuna kadar il genelinde 750'den fazla çocuğumuzu, kardeşliğimizle sevindirmeyi hedefliyoruz. Buradan tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz. Bu zorlu kış aylarında etraflarında bulunan ihtiyaç sahibi insanlara yönelik çok daha fazla hassasiyet içinde olmalarını talep ediyoruz. Bizler kendisi de yetim olan bir peygamberin ümmetiyiz. Yetimler bizlere peygamberin emanetidirler. Onlara sahip çıkmak, en güzel şekilde geliştirmek, sorunları çözebilmek hem insani hem de İslami görevimizdir. O yüzden bizler İHH olarak "Yetim Gülerse Dünya Güler" diyoruz. Dolayısıyla her birimiz imkanları dahilinde ihtiyaç sahibi insanlara mutlaka destek olmalı ve sahip çıkmalıyız. Bu noktada soğukların başladığı bu günlerde İnegöl İHH İnsani Yardım Derneğimizin ve bizlere ulaşan hayırseverlerin yaptığı bu kıymetli destekler çok makbul oldu. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER