HaberlerGündemAğrı Belediyesi kentin dışına 3 bin kamyondan fazla kar taşıdı

Ağrı Belediyesi kentin dışına 3 bin kamyondan fazla kar taşıdı

Günlerce devam eden kar yağışının ardından cadde ve sokaklarda biriken karların temizlenmesi için Ağrı Belediyesine bağlı ekipler çalışmalarına devam ediyor.

Ağrı Belediyesi kentin dışına 3 bin kamyondan fazla kar taşıdı

Ağrı Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı karla mücadele ekipleri, yağışların etkili olduğu kentte karla mücadele çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor. 

Kenti etkisi altına alan kar yağışının ardından harekete geçen Ağrı Belediyesi karla mücadele ekipleri, ana arter ve ara yolları açarak, buz kütlelerini kırıp, kaldırımları da temizleyerek vatandaşların sorunsuz bir şekilde ulaşımını sağlıyor.

Vatandaşların herhangi bir sorun yaşamaması için titizlikle çalışan ekipler, tüm olumsuzluklara anında müdahale etmek için teyakkuzda bekliyor.

Onlarca ara ile kar temizleme çalışması yürütülüyor

Karla mücadele ekiplerini sahada denetleyen Belediye Başkanı Savcı Sayan, "Karla mücadele çalışması büyük bir külfet, büyük bir maliyet. Tabi daha önce az miktarda araç sayısı ile bu iş yürütülmeye çalışılmış ama şimdi greydeyder, kepçeler hariç sadece 22 kamyonumuz geceli gündüzlü çalışıyor. Bu yılda haliyle çok kar yağdı, büyük mücadele verdik, şehir merkezinde temizlenen karlar 3 bin adet kamyonla şehir dışına taşındı. Para etmiyor, para etseydi batı illerine gönderip para kazanacaktık. Karlar elimizde kaldığı için Murat Nehrine döküyoruz. Şu zamana kadar vatandaşımızı mağdur etmedik. Yurt dışından makine takviyesi yaptık çünkü Türkiye'de üretilmiyor bu makineler onlarda Çarşamba günü elimizde olacak. Karla mücadelemizi daha mükemmel bir şekilde yürüteceğiz." ifadelerini kullandı.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER